SGK 4A HİZMET DÖKÜMÜ BELGE DOĞRULAMA


Emekli olma yoluna giden kişiler veya emekli olmuş kişiler yapacakları her türlü sorgulamaların karşılığında alacakları dökümleri inceleyebilmek suretiyle E devlet sistemini kullanmaları gerekmektedir. İlgili sistem içerisinde yapılacak olan tüm işlemlere sahip olabilmek için kesinlikle E devlet şifresine sahip oluyor olmanız gerekmektedir. İlgili şifreye sahip olmayan kişilerin hiç bir şekilde sorgulama işlemi yapabilmeleri mümkün olmayacağı gibi, işlem yapmak isteyen kişilerin öncelikle E devlet şifresini PTT üzerinden tahsil etmesi gerekmektedir.

EMEKLİLİK HİZMET DÖKÜMÜ

4A, 4B olarak ayrılan iki farklı unsur içerisinde ve buna benzer çeşitli durumlar içerisinde emekli hizmet dökümü alabilmek için ilgili https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yapmanız ve size uygun olan sınıfı seçmeniz gerekmektedir. 4A ise, 4A konseptini seçerek ilgili sayfaya tıklayarak yeni açılacak olan sayfa içerisinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” sekmesine basarak yeni bir alan üzerinden 11 haneli T.C kimlik numaranızı ve PTT’den tahsil etmiş olduğunuz E devlet şifresini girerek ilgili sisteme bağlanabilmeniz mümkündür. Emeklilik hizmet dökümünün yanında emekli aylığı gibi birçok alanları inceleyebilmeniz mümkündür.

Emeklilik hizmet dökümünü belirtilen şekilde alan kişiler, aldıkları belgeleri kullanılacak yere verebilmektedir. E devlet üzerinden alınan belgeler resmi nitelik taşıdığı için kişilerin bu belgeleri her yerde kullanması mümkündür. Üstelik alınan belgeler için SGK 4a hizmet dökümü belge doğrulama imkanı olduğu için bu konuda herhangi bir ihmalde bulunulması da mümkün değildir.

 

SGK 4a hizmet dökümü belge doğrulama işlemlerini yapmak isteyen kişiler aşağıdaki bağlantıya tıklamalı ve ardından yukarıda yer alan adımları takip ederek hizmet dökümünü almalıdır. Ardından belgedeki kodlar doğrulama alnına girilerek doğrulama işlemleri de tamamlanabilir.

SGK 4a hizmet dökümü belge doğrulama için diğer kişiler de işlem yapabilir. Özellikle belgenin verildiği kişiler, belge doğrulama için e devlet girişi yapmalı ve belge doğrulama bölümüne girmelidir. Bu bölümde de yine aynı şekilde barkod girilmesi ile birlikte tüm işlemler tamamlanmış olmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*