SGK 4B HİZMET BİLGİSİ


Sosyal Sigortalar Kurumu üzerinde yer alan 4A, 4B ve 4C kapsamı içerisinde gün dökümü almak isteyen kişilerin doğrudan hizmet dökümü içerisinde tüm bilgilere ulaşması gerekmektedir. Alınacak olan hizmet dökümü içerisinde kişilerin tüm bilgilere ulaşabilmesi tamamen mümkün olabileceği gibi bu işlemlerde tamamen E-devlet sistemi üzerinden sağlanabilecektir.

Kişilerin E-devlet şifresi alması doğrultusunda direk gün dökümü sorgulama işlemi yapabilmesi mümkün hale gelecek iken, e-devlet şifresi olmayan kişilerin hiç bir şekilde gün dökümü hizmetinden yararlanabilmesi mümkün olmayacaktır. Bu sebeple bu kişilerin derhal PTT şubelerinden kendilerine E-devlet şifresi alması gerekmektedir.

4B Gün Dökümü Sorgulama

4B kapsamı üzerinden SSK’lı olan kişilerin gün dökümü alabilmeleri için doğrudan şu https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi bağlantıya giriş yapılması gerekmektedir. Yapılan giriş içerisinde kişiler ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ”  alanına tıklayarak yeni açılacak olan sayfa içerisinde kimlik doğrulaması yaparak direk T.C kimlik numarası ve E-devlet şifresi ile gün dökümü sorgulama işlemi yapabilecek sisteme giriş yapacaktır. Sistemin hali, hazırda olmasıyla birlikte kişiler çok basit işlem ve yöntemlerle SSK gün dökümü işlemlerine sahip olacaktır.

 

Belirtilen adımların takip edilmesi ile birlikte kişiler kolay bir şekilde 4B üzerinden sorgulama gerçekleştirerek durum takibi yapabilmektedir. 4B gün dökümü sorgulama işlemlerinde kişilerin bilgi alması adına belirtilen üyelik giriş zorunlu tutulmuştur. Bu nedenle giriş sonrasında ancak gün dökümü alınabilmekte ve hizmet bilgisi kontrol edilebilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*