SGK 4B TESCİL KAYDI


Kişilerin yeni işe başlaması veya buna benzer hizmet değişiklikleri içerisinde hizmetlerin aktif olup, olmadığını öğrenmek en doğal haklarından birisidir. Kişilerin en kısa yoldan ilgili durumu bertaraf edebilmesi oldukça kolaydır.

E-devlet sistemi olarak tüm devlet işlemlerini tek çatı altında yapabilmeniz mümkündür. Sadece E-devlet şifresi ile yapılan bu işlem içerisinde şifresi olmayan kişilerin doğal olarak işlem yapabilmesi mümkün olmayacaktır. Kişilerin haklarını savunabilmeleri ve birden çok işlemleri aynı anda öğrenebilmeleri için herhangi bir PTT şubesinden kendilerine E-devlet şifreleri almaları gerekmektedir.

4B Hizmet Aktif Mi?

Belirtilen şekilde işlem yapan kişiler sisteme giriş sağladıktan sonra sadece hizmet dökümü üzerinden bilgi alabilmektedir. Bu bakımdan direk hizmet dökümünün alınması yeterli olup, kişiler kişiler kolay bir şekilde işlemlerini tamamlayabilecektir.

Üstelik sadece hizmetin aktif olup olmadığı noktasında değil, kişilerin sigorta bilgilerini kontrol edebilmesi için de sigorta hizmet dökümünün nasıl alındığı öğrenilmelidir. Çalışmaya başladıktan sonra iş veren tarafından yapılacak olan sigorta ödemelerinin de takip edilmesi ve eksik bildirim yapılıp yapılmadığının öğrenilmesi gerekecektir. Bu nedenle de belirtilen işlemlerin sürekli olarak tekrar edilerek durumun takip edilmesi gerekecektir.

 

Üyelik Detayları

E-devlet şifresi alınmış ve SSK üzerinde hizmetin aktif olup, olmadığını merak eden kişilerin direk https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi sayfasına bağlanması gerekmektedir. Sistem üzerinde 4A ve 4B olarak iki farklı döküm seçeneği mevcuttur. Ki, sizi ilgilendiren alanı seçmeniz doğrultusunda karşınıza çıkacak olan sayfa üzerinden Kimliğimi Şimdi Doğrula alanına tıklamanız ve tekrar ekran olarak çıkacak gerekli bilgilerin doldurulması istenecektir. Belirlenen o kısma T.C kimlik numaranızı ve E-devlet şifresini yazmanız işinizi tamamıyla çözümleyecektir. Aynı ekran içerisinde tüm hizmet geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*