SGK 4C HİZMETLERİ


4C faaliyeti kapsamında yer alan kişilerin hizmet dökümlerine ulaşabilmesi ve döküm içerisinde bir kaç önemli veriler üzerinde sorgulamalar yapabilmesi için muhakkak tek çatı altında toplanmış olan devlet sitelerinden birisi olarak bilinen E-devlet sistemi tercih edilmelidir. İlgili bu sistem içerisinde yapacağınız tüm döküm incelemeleri tamamen E-devlet şifresi ile mümkün hale gelmektedir. Bu konuda sisteme bağlanabilmek için gerekli şifreniz bulunmuyorsa yapmanız gereken işlem kesinlikle PTT şubelerinden E-devlet şifresi temin edecek olmanızdır.

4C Hizmet Dökümü Sorgulama

4C kapsamında ki tüm incelemeler E-devlet sistemi üzerinde tamamen https://www.turkiye.gov.tr/4c-istege-bagli-odeme-dokumu ilgili bağlantı üzerinde yapılmaktadır. Verilen bağlantıya ulaşan kişilerin önüne çıkacak olan E-devlet sayfası üzerinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklamanız ve tıklama sonucu sonrasında açılacak olan sayfa içerisinde 11 haneli T.C vatandaşlık numaranızı E-devlet şifresiyle birlikte girecek olmanız yeterli olacaktır. Yapılan bu işlemler sonrasında 4C hizmet dökümü incelemesi ve sorgulaması yapabilmeniz aynı zamanda 4C kapsamında yer alan tüm bilgilere ulaşarak ihtiyacınız doğrultusunda yer alacak tüm birimlere göz atabilmeniz mümkündür.

 

4C hizmetleri sadece 4C hizmet dökümü sorgulama ile bağlı değildir. Bu bakımdan aşağıdaki bağlantıya tıklayarak direk 4C hizmetlerine erişim sağlayabilir ve 4C hizmetleri üzerinden sigorta işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Sunulan tüm hizmetlerde herhangi bir ücret alınmadığı gibi sunulan bilgiler de güncel bilgilerdir. https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu adresi kullanılarak işlemler tamamlanabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*