SGK 4C İSTEĞE BAĞLI ÖDEME DÖKÜMÜ


SGK bünyesinde 4C kapsamında yer alan kişilerin emekli sandığı kısmında yer aldıkları bilinmektedir. Kişilerin 4C bünyesinde bir takım döküm hizmetinden yararlanması zaman, zaman ihtiyaç haline gelmiştir. Bu sebeple 4C kapsamında yer alan isteğe bağlı tüm ödeme dökümlerini alabilmek için kişilerin E devlet sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Bahsi geçen e devlet sistemi tamamen kişiye özel belirtilmiş e devlet şifresi ile çalışmaktadır. Bu sebeple kişilerde E devlet şifresi bulunmuyorsa doğruda PTT kanalıyla e devlet şifresi alınması gerekmektedir. İlgili şifreye sahip olan kişilerin emekli sandığı hakkında her türlü sorgulama işlemi yapabiliyor olması mümkündür.

SGK 4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü Giriş

Şifre alma işleminden sonra kişilerin doğrudan emekli sandığı sorgulama işlemi yapabilmesi için https://www.turkiye.gov.tr/4c-istege-bagli-odeme-dokumu olan adrese giriş yapmaları gerekmektedir. İlgili sayfa tamamen emekli sandığını yani 4C kapsamını ilgilendiren sayfa olmakla beraber kişiler açmış oldukları sayfa içerisinde ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklayıp, yeni açılacak olan sayfa üzerinde istenen talepleri yerine getirerek emekli sandığı sorgulama işlemi yapabilecekleri alana yönlendirilecektir. Sayfa içerisinde 4C ile ilgili tüm SGK işlemlerini yapabilirsiniz.

 

SGK 4C isteğe bağlı ödeme dökümü işlemlerini belirtilen şekilde yapan kişilerin zorlanması mümkün olmadığı gibi kolay bir şekilde işlemler e devlet üzerinden yürütülebilmektedir. SGK 4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü işlemlerini yapmak isteyen kişilerin bu konuda ilk olarak aşağıda yer alan bağlantıya tıklaması gerekmektedir. Bağlantıya tıkladıktan sonra ekranda yer alan bilgiler doğrultusunda kişielr işlemlerine devam edebilmektedir. Bu konuda aşağıdaki bağlantıya tıklayarak açılan ekrandan yukarıda belirtildiği gibi işlemlere devam etmeniz yeterli olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*