SGK 5502 HİZMETLERİ


Kişilerin SSK kapsamında yer alması durumunda bir çok önemli hizmet dökümlerini alabilmesi için anında SMS yöntemiyle bilgi sahibi olabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun getirmiş olduğu kriterler içerisinde yer alan ana uygulamalardan birisi olarak bilinen 5502 SMS hizmetleri tamamen kişilerin sorgulamak istedikleri çeşitli hizmetlerin SMS yöntemiyle sağlanmasını istişare etmektedir. Kişilerin 5502 ile ilgili gerçekleştirebileceği ana hizmetlerden bir kaçı aşağıda sıralanmıştır;

Adıma En Son “Ne Kadar Prim” Yatırıldı?

İlk İşe Giriş Tarihim ve Toplam Hizmet Günüm Ne?

Emekli Aylığım Ödeniyor mu?

En Son Ödenen Emekli Aylık Tutarım ve Ödemenin Yapıldığı Banka?

Sağlık Hak Sahipliğim Var mı?

Muayene Katılım Borcum Ne Kadar?

Ne Zaman Optik Cam Alabilirim?

Ne Zaman Optik Çerçeve Alabilirim?

Fizik Tedavi Hizmetlerinden Yararlanabilir miyim?

Diş Protezi Hakkım Var mı?

Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim?

 

Yukarıda bahsi geçen hizmetlerin tamamı kişilerin bir çok sosyal politikalardan yararlanmasına teşvik edici hususlar arasında yer almaktadır. SMS ile yapılan sorgulamalar kişiye anında SMS ile tekrar bilgi verilmektedir.

Kişilerin SGK üzerinden en çok öğrenmek istediği bilgilere göre SMS üzerinden hizmetler oluşturularak kullanıma sunulmuştur. Sizler de konuyla ilgili olarak kolay bir şekilde takip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Sunulan hizmetlerde kişilerin mesajlarına yanıt hemen gönderilmektedir. Böylece beklemeye gerek kalmadan sistem üzerinden hemen bilgi alınabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*