SGK 65 YAŞ AYLIĞI SORGULAMA


Kişiler 65 yaş aylığı sorgulama işlemlerini online şekilde yapabilmeleri mümkündür. Tarifelerin yaş sınırlamasına bağlı olarak değişkenlik göstermesi sonucunda kişiler herhangi bir bekleme işleminde kalmadan direk E devlet sistemi üzerinde gerekli sorgulama işlemlerini yaparak 65 yaş aylığının ne kadar olduğu konusunda net bir bilgi sahibi olabilir. Geliştirilmiş sistem olarak bilinen E devlet kişilerin tüm problemlerini anında giderdiği gibi, oluşabilecek her türlü yaş aylığı sorgulama işleminde E devlet şifresine sahip olunarak tüm problemler ortadan kaldırılabilir.

E devlet üzerinden SGK 65 yaş aylığı sorgulaması yapacak kişilerin e devlet şifresini yanında bulundurmasında fayda vardır. Sistem üzerinde ilgili http://www.vgm.gov.tr/muhtacayligiarama.aspx sayfa içerisinde yer alacak olan forma T.C kimlik numarası girmeniz isteyecektir. İlgili işlemler sonrasında sisteme bağlanmakla beraber kişiler 65 yaş aylığı sorgulama hakkında tüm bilgileri sistemden alabilecek, her türlü sorgulama işlemlerini de aynı sistem üzerinde gerçekleştirebilecektir.

 

65 yaş aylığı sorgulama konusunda kişilerin sadece TC üzerinden bilgi alabilmesi mümkündür. Bu açıdan kolay bir şekilde sizler de online olarak sorgulama yapabilir ve bilgi alabilirsiniz. Bu konuda aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantı ile direk sisteme erişim sağlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*