SGK AKTİVASYON İŞLEMLERİ


Kişilerin sigortalı kapsamlar altında yeni bir iş yerine başlamış olması ve bu konuda 30 günlük primlerinin yatmış olması işlemi sonrasında olabilecek her türlü SGK anlaşmasına bağlı kurumlarda yapılabilecek tedavi süreçlerinde kişilerin tam odaklı hizmet alabilmesi için aktivasyon işlemi yapması gerekmektedir. Kişilerin yeni işe başlamış olması durumunda herhangi bir aktivasyon işlemi yapmamış olması durumu kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanmasını uzakta tutmaktadır. Bu sebeple 4A, 4B ve 4C önemli olmamaksızın hangi sigorta kollarında görev alıyorsanız ilgili kapsam üzerinden E-devlet sistemini kullanarak online bir biçimde aktivasyon işlemi yapmanız gerekmektedir. E-devlet sisteminden yararlanabilmek için muhakkak e-devlet şifresine sahip olacak olmanız en önemli koşullardan birisidir. Bu konuda e-devlet şifresi olmayan kişilerin derhal PTT şubelerinden alabilmeleri mümkündür.

Şifre alımı sonrasında kişilerin aktivasyon işlemi yaparak her türlü hizmetlerden yararlanabilmesini mümkün hale getirebilecek, e-devlet sisteminde ki, şu https://www.turkiye.gov.tr/spas-mustahaklik-sorgulama bağlantıya giriş yapmanız ve ilgili bağlantı içerisinde yer alan sayfada ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklayarak yeni bir sekme açılmasını sağlayabilir o alanda 11 haneli T.C kimlik numaranızı e-devlet şifresiyle girerek aktivasyon işleminizi yapabilirsiniz.

 

SGK aktivasyon ile ilgili işlemlerini yapmak için üyeliği bulunan ve hemen sorgulama yapmak isteyen kişiler bu konuda aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilir. Bağlantı ile birlikte kolay bir şekilde sistem üzerinden işlemlere devam edilebilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*