SGK BORÇ SORGULAMA


SGK hizmetlerinde kişilerin ödeme yapması gerekirken, bu konuda borç oluşturulmakta ve bu borç ödemesi gerçekleştirilmektedir. Borç için kişiler SGK üzerinden sorgulama yapabilir. Sorgulama yaptıktan sonra ise kişiler borçları hakkında güncel bilgileri öğrenebilmektedir. Hizmetlerin aksamaması ve kişilerin mağduriyet yaşamaması adına mutlaka borç durumu takip edilmelidir. Borç sorgulama işlemlerin yapılması ücretsizdir.

SGK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK borç sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin bu konuda web tahsilat servisini kullanması gerekmektedir. SGK web tahsilata servisi aracılığı ile kişiler SGK’ya dair tüm borç oluşturabilecek hizmetler hakkında sorgulama yaparak bilgi alabilmektedir. Web tahsilat servisi bu bakımdan kolay bir kullanıma sahiptir ve tüm konularda kişilerin bilgi almasını sağlamaktadır. Sizler de ücretsiz bir şekilde tüm hizmetler için sorgulama yapabilir ve SGK’ya borcunuz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Üstelik borç sorgulama sonrasında isteyen kişiler borçlarını ödeme işlemlerini de internet üzerinden yapabilir. Bu konuda borç sorgulama sonrasında ekranda yer alan ödeme bağlantıları takip edilmelidir. İnternet üzerinden yapılan ödemeler güvenli olduğu gibi sadece kredi kartı kabul edilmektedir.

 

SGK işlemlerinde kişilerin borç ödemesinden sorgulamalarına kadar tüm işlemlerini ücretsiz bir şekilde yapması sağlandığından dolayı istenildiği zaman kolay bir şekilde sorgulama ile güncel durum kontrol edilebilir. Ayrıca tek bir hizmet için değil, tüm hizmetler üzerinden sorgulama gerçekleştirilebilir. https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/ adresi üzerinden tüm borç ve ödeme işlemleri yapılabilir.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*