SGK E RAPOR


Sigortalılık kapsamında yer alan kişilerin 4A, 4B ve 4C fark etmeksizin yaptıkları iş kollarında meydana getirdikleri iş kazalarında ve meslek rahatsızlıklarında veya analık haklarında birçok sebep gerekçesiyle sağlık kurulu onaylı olan ve somut olarak ibraz edilebilecek olan raporlara sahip olabilmektedir. Kişinin durumuna bağlı olarak verilen sağlık kurulu raporu içerisinde yer alan ilgili süreç kişinin o süreye kadar iş göremezlik ödeneği alacak olmasına neden olacaktır. Bu nedenle çeşitli raporlar içerisinde kişiler raporlarını E-devlet sistemi üzerinden takip edebilecek ve her türlü iş göremezlik ödemelerini o sistem üzerinden alabilecektir. E-devlet sistemini kullanmak için e-devlet şifresinin olması ana şartlar arasında yer almaktadır. İlgili şifreye sahip olmayan kişiler PTT üzerinden şifreyi temin edebilecektir.

E-devlet sistemi üzerinden E-Rapor sorgulaması yapacak kişilerin ilgili şu https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme bağlantıya girmesi gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklamaları sonrasında açılacak yeni sekmede 11 haneli T.C kimlik bilgilerini girmesi ve PTT’den almış oldukları e-devlet şifrelerini girmiş olması yeterli olacaktır.

 

SGK e rapor konusunda kişiler kolay bir şekilde işlemlerini internet üzerinden yapabilmektedir. Sunulan hizmetlerde belirtildiği üzere kişilerin e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapması yeterli olmaktadır. Sunulan hizmetlerde üyelik olmaması halinde herhangi bir şekilde işlem yapılması mümkün olmayacaktır. İşlem yapmak isteyenlerin bu konuda dikkat etmesi ve gerekli olması halinde üyelik alması gerekmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*