SGK FİZİK TEDAVİ HAKKI SORGULAMA


Kişilerin sosyal politikalardan yararlanabilmesi ve devlet destekli sağlık haklarından yararlanabilmesi için önem arz eden sağlık hakları politikası E-devlet sistemi üzerinden takip edilebilmektedir. Kişiler ana haklarıyla birlikte bir çok sağlık tedavilerini ücretsiz bir şekilde yaptırabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumunun vermiş olduğu sms hizmeti doğrultusunda kişiler çok rahat biçimde sorgulama işlemi yaparak fizik tedavi hakkına sahip olup, olmadığını kontrol edebilmektedir.

Sağlık haklarından yararlanmak ve bu konuda Fizik tedavi hakkının olup, olmadığını öğrenmek isteyen kişilerin yapması gereken işlemlerden birisi kullandığı telefonun mesajlar bölümüne girmesi ve mesaj yazma alanına ” FTR ” yazıp bir boşluk bırakarak T.C kimlik numarasını yazıp bir boşluk bırakarak Aile Sıra No yazıp direk 5502 olan numaraya sms ile sorgulama yapabilir. Sms ile yapılan bu işlemler tamamen SGK’nın verileri altında tutulmaktadır. Ki, kişilerin ana bilgilerine istinaden belirlenen fizik tedavi hakkından yararlanıp, yararlanamayacağı konusu sms olarak kişiye bilgi verilmektedir. Gelen sms üzerinde kişinin hangi hastanede ve hangi bölgede tedavi görebileceği de, yazmaktadır.

 

Fizik tedavi konusunda belirtilen işlemler ile durum takibi yapılabilmesi işleri kolaylaştırmaktadır. Sizler de online olarak belirtildiği gibi durumunuzu kontrol ederek tedavi sürecini devam ettirebilirsiniz. SGK üzerinden sağlanan verilerde herhangi bir hata olmayacağı gibi güncel bilgiler kişiler ile paylaşılmaktadır. Bu bakımdan kişilerin başvuracağı tek kaynak SMS servisidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*