SGK HASTANIN ALT BEZİ ÜCRETLERİNİ ÖDÜYOR MU?


Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yer alan tüm kişilerin 4A, 4B ve 4C başta olmak üzere 2012’de zorunlu olarak çıkarılan Genel Sağlık Sigortası olarak bilinen GSS sistemi dahil olmak üzere kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu neticesinde bir anlaşması yer alıyorsa, kişilerin buna bağlı olarak tüm sağlık hizmetlerinden yararlanacak olması kesinlikle mümkündür. Önemli rahatsızlıklar sonucunda kişilerin sigorta kapsamında ki ana güvenceye göre birçok sağlık hizmetlerinden yararlanıyor olmasında ki sonuçlarda birçok ek masrafların SGK tarafından karşılandığı bilinmektedir.

Ağır hastaların veya ayağa kalkma, lavaboya gitme durumu olmayan hastaların alt bezi durumlarına tamamen çözüm üreten Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında ki sigorta gerekçeleri kişilerin tüm masraflarını karşılamaktadır. İlgili kapsamlardan yararlanmak isteyen kişilerin muhakkak bildirim sağlaması ve başvuru yapması gerekmektedir. Buna bağlı olarak SGK kişilere 2 ayda bir 250 adet bez tutarı ödemektedir. Günlük 4 bez bedeli olarak bilinen tüm ihtiyaçların SGK tarafından karşılanması oldukça iyi bir durumdur. 4 bezden fazla olan durumlar kişiye ait olmaktadır.

Bu belirtilenler dahilinde kişilerin yaşadığı sağlık sorunlarda devletten maddi olarak da destek alabilmektedir. Sağlanan imkan sayesinde zor bir durumda devlet desteği ile yaşam daha da kolaylaştırılabilmektedir. SGK mevzuatlarında ilgili düzenlemelerin değiştirilebileceği de unutulmamalıdır. Bu bakımdan güncel mevzuatlar üzerinden işlem yapılmalıdır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*