SGK HİZMET DÖKÜMÜ İLE EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA


Sigorta kapsamında yer alan kişilerin belli bir döküme sahip olmadan emeklilik hesaplaması yapabilmesi oldukça zordur. Emeklilik sistemine girilmesi gereken bazı önemli bilgileri sadece SGK hizmet dökümü üzerinden alabilirsiniz. Bu sebeple E-devlet sistemi kullanarak SGK hizmet dökümü alabilmek için https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu olan adresi kullanmaları gerekmektedir. Verilen bağlantıya girmenizle birlikte sayfada yer alacak olan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” olan alanına tıklamanız ve açılan sayfa içerisinde yer alan 11 haneli T.C kimlik numarasını ve PTT’den almış olduğunuz E-devlet şifresini panele giriş yapmanız gerekmektedir. Yapılan giriş işlemi sonrasında ilgili döküm içerisinde emekli yaşı hesaplamaya yönelik tüm bilgileri alabilirsiniz.

SGK dökümü üzerinden alınan bilgiler doğrultusunda Emeklilik yaşı hesaplama işlemi yapabilmek için https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim adresli bağlantıyı kullanmanız gerekmektedir. Verilen bağlantıya tıklamanız sonucunda ekranda çıkacak olan görsel içerisinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklamanız sonucunda sistem sizlerden kimlik ve e-devlet bilgileri talep edecektir. Verilen talep içerisinde ki bilgileri doldurmanız suretiyle doğru bir biçim emeklilik yaşı hesaplama işlemi yapmış olacaksınız.

E devlet üzerinden sunulan bu hizmetlerde kişiler kolay bir şekilde işlem yapacağı gibi sunulan hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin mutlaka üyeliğe sahip olması gerekmektedir. E devlet üyelik girişi yaptıktan sonra ancak hizmetlerden yararlanmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle e devlet üzerinden işlem yapacak kişilerin belirtilen detaya da dikkat etmesi gerekmektedir.

 

SGK hizmet dökümü üzerinden emeklilik hesaplaması yapacak kişiler, emekliliklerine dair tüm detayları da öğrenmiş olacaktır. Bu bakımdan kişilerin bilgi alması ve doğru bilgiler üzerinden sorgulama yapması da çok önemlidir. Paylaşılan bağlantılar üzerinden e devlet üzerinden işlemlerin kolay bir şekilde yapılması ve aynı zamanda ücret verilmeyecek olması da kişilere büyük bir kolaylık sağlamaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*