SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA


Kişilerin Bağ-kur kapsamında yer alması sonucunda sigortalı olarak çalışması hallerinde ihtiyaç olabilecek her türlü dökümleri görüntüleyebileceği güncel bilgilerden birisi olarak bilinen E devlet kapsamı tamamen ücretsiz hizmet sağlamaktadır. SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi yapmak isteyen kişilerin öncelikle kendilerine ait bir E devlet şifresi olması gerekmektedir. Ki e devlet şifresi olmadan herhangi bir işlem yapabilmek kesinlikle söz konusu değildir. Bu bakımdan kişilerin öncelikli olabilmesi için PTT’lerden alınabilecek e devlet şifresi ile SGK hizmet dökümü sorgulama işlemleri yapabilmeleri mümkün olacaktır.

E Devlet Girişi Ve Hizmet Dökümü Sorgulama

E devlet sisteminden hizmet dökümü sorgulaması yapabilmek için https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu olan bağlantıya giriş yapmak ve sayfada yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanını tıklamak yeterli olacaktır. Ki tıklama sonrasında açılacak olan sayfa içerisinde E devletin sizlerden isteyeceği ana bilgilerden oluşan 11 haneli T.C kimlik bilgisi ve E devlet şifresi kesinlikle girilmesi gereken alandır. İlgili şifre işlemlerinden sonra E devlet sistemine bağlanacağınız gibi online biçimde SGK hizmet dökümü hakkında ki tüm işlemleri anında sağlayabiliyor olmanız mümkün olacaktır.

Hizmet Dökümü Sorgulama

Belirtilen adres üzerinden istenildiği zaman kişilerin sigorta ile ilgili bilgi alması mümkün olduğu için bu konuda avantaj sağlanmış durumdadır. Sizler de konuyla ilgili işlemlerinizi online olarak sürdürebilirsiniz sunulan hizmetlerde herhangi bir ücret alınmadığı gibi kişilerin istediği zamanlarda tekrar tekrar işlem yapması da sağlanmaktadır.

 

Resimde görülen hizmet sayesinde kişiler belirtilen işlemlerini yapma fırsatı bulmaktadır. Aynı zamanda kişilerin e devlet üyeliğin olmadığı durumlarda dahi kolay bir şekilde online olarak işlem yapılabilir. Kişilerin yapacağı işlemlerde bu adımların takip edilmesi yeterli olduğu gibi diğer hizmetler için de aynı şartlar geçerli olmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*