SGK İŞE GİRİŞ TARİHİ SORGULAMA


İşveren kişilerin iş yerlerine işçi alma sonucunda kişilerin sigortalı olarak işe başlamasından sonra ki süreçlerde sigortalı olup, olmadıklarını net olarak öğrenebilmeleri açısından 4A ve 4B kapsamında işe giriş sorgulama işlemi yapmaları gerekmektedir. Bahsi geçen sorgulama işlemi tamamen resmi biçimde E-devlet sistemi üzerinde sağlanmaktadır. Buna bağlı olarak resmi olan bu sistem üzerinden işe giriş sorgulama işlemi yapabilmeniz için kişisel olarak yani size özel olacak olan E-devlet şifresini alıyor olmanız gerekmektedir. PTT üzerinden alınabilecek e-devlet şifresine sahip olan kişiler 4A ve 4B bünyesinde hizmet dökümü alabilecek, döküm içerisinde işe giriş – çıkış gibi birçok önemli bilgilere sahip olabilecektir.

SGK İşe Giriş Sorgulama

Kişilerin PTT üzerinden e-devlet şifresi alma sonucunda sonra e-devlet sistemine bağlanabilmeleri açısından ilgili https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu sayfaya giriş yapmaları gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde yer alan kimlik doğrulama ekranı içerisinde ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklayarak yeni bir sayfa açılmasını sağlayabilir bu sayfa içerisinde E-devlet şifrenizle birlikte T.C kimliğinizi girerek sisteme bağlanabilirsiniz.

 

Bu işlemlerin sonrasında ise kişilerin belirtilen hizmet dökümü üzerinden işe giriş tarihini öğrenmesi oldukça kolaydır. Üstelik her işe giriş ve çıkışlar için detaylı olarak bilgi alınabildiğinden dolayı bu noktada kişilerin ihtiyacı da karşılanmış olmaktadır. Aşağıdaki bağlantıya tıklamanız ile birlikte sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresi bu işlemler için kullanılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*