SGK KESENEK BİLGİ SİSTEMİ


Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olan sigortalıların maaşlarından yapılan her türlü kesintilere verilen ana isimlerden birisi kesenek olarak bilinir. Kişilerin almış oldukları maaş üzerinden tüm kesintileri takip edebilmeleri açısından Sosyal Güvenlik Kurumunun kişilere kolaylık sağlaması açısından kesenek bilgi sistemi oluşturduğu bilinmektedir. Kişiler ilgili bu sistem üzerinden oluşmuş veya oluşabilecek her türlü maaş kesintilerinin tüm ayrıntılarını öğrenebilmeleri tamamen mümkün hale gelmiştir. Ki ilgili kesintiler kişiler için herhangi bir kayıp olmamakla beraber, ilgili sigorta kapsamında ki kişilere ikramiye veya emekli tazminatı içerisinde kesilen tutarlar kişiye tekrar ödenmektedir. Bu sebeple kişilerin bu konudan yaşayacakları kesintilerin hiç biri çöpe gitmemiş olacaktır.

Kişilerin bahsi geçen maaş üzerinden yapılacak olan kesenek kesintilerini takip edebilmeleri ve kesintinin ne amaçla olduğunu kontrol edebilmeleri için muhakkak ilgili şu https://kesenek.sgk.gov.tr/KesenekWeb/ bağlantıyı takip etmeleri gerekmektedir. Yapılacak olan takipler içerisinde SGK’lı olan kişiler aldıkları maaşları çektikten sonra herhangi bir kesintiye sahip olup, olmadıklarına bu sistem üzerinden öğrenebilmeleri mümkün olacaktır.

 

Kesenek sistemi için yukarıda verilen bağlantı üzerinden kolay bir şekilde bilgi alabilecek kişiler, ihtiyaçlarını da bu sayede giderme şansı elde etmektedir. Yapılan işlemlerde SGK tarafından güncel veriler sağlandığı için bu konuda herhangi bir ihmalin olması d söz konusu değildir. Sizler de konuyla ilgili olarak belirtilen adımları takip edebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. SGK tarafından sunulan hizmetler sadece kesenek bilgi sistemi ile sınırlı değildir. Kesenek bilgi sistemi dışında kişiler SGK tarafından sunulan diğer himzetlerdendir. Yararlanarak özellikle sigorta takibi gerçekleştirebilmektedir. Bu açıdan kişilerin farklı ihtiyaçlarında dahi internet üzerinden hizmet alınarak ihtiyaçlar giderilebilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*