SGK ONLİNE SMS UYGULAMASI


Kişilerin sigortalılık hakları içerisinde Sağlık Bakanlığının getirmiş olduğu önemli sms uygulamaları içerisinde hangi haklardan yararlanabileceklerini sms yöntemiyle öğrenebileceklerdir. Online biçimde yapılan sağlık uygulamalarının sms’e dönüştürülmesine olanak sağlayan gerekli bilgilerin sms ile gönderilmesi sonucunda kişilerin müstahaklık konusunda tüm bilgiye erişecek olmalarına neden olacaktır. Kişiler sms ile yapacakları 5502 hizmeti ile en son ne kadar prim yatırıldığını, ilk işe giriş tarihini, toplam hizmet günü süresini, emekli aylığının ödenip ödenmediğini, en son ödenen emekli aylığı tutarını, muayene katılım borcu miktarını, ne zaman optik cam alabileceğinizi, fizik tedavi hizmetlerinden yararlanıp, yararlanamayacağınızı, diş protezi hakkına sahip olup, olmayacağınızı ilgili sms uygulaması ile öğrenebilmeniz mümkündür.

Kişilerin bir çok sağlık imkanlarından yararlanabilmesine olanak sağlayan bu işlemler doğrultusunda nasıl sms göndereceğinizi merak ediyorsanız, ilgili http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/e_sgk/sms_bilgilendirme sayfa içerisinde ki bilgilendirme alanında hangi sms uygulamasını öğrenmek istediğinizi seçmeniz ve gerekli olan bildirgeyi sms yöntemiyle gerekli bilgileri girerek göndermeniz gerekmektedir. Gönderilen sms’ler sonrasında uygulama çok kısa sürede sizlere cevap olarak dönmektedir.

İlgili sayfa üzerinden yapılacak incelemeler ile birlikte kişielr ihtiyaçlarına yönelik pek çok bilgi için nasıl sorgulama yapabileceğini öğrenecektir. Bu bakımdan sizler de SGK ile ilgili ihtiyaçlarınızda SMS üzerinden işlem yapmak istiyorsanız, sunulan hizmetten faydalanabilirsiniz. Farklı konularda hazırlanan hizmet sayfası sayesinde herhangi bir zorluk çekmeden bilgi almanız mümkün olduğu gibi kişilerin kolay bir şekilde işlem yapması adına tüm operatörler tarafından da hizmetler destelenmektedir. Bu açıdan tüm sigortalı kişilerin ya da SGK zerinden işlem yapmak isteyen kişilerin bu sistemi kullanması mümkündür. Bağlantı üzerinden sayfaya erişim sağlayabileceğiniz gibi sayfada yer alan detayları okumanız yeterli olacaktır.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*