SGK PROVİZYON SORGULAMA


Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde herhangi bir sigorta kollarında sigortalılık hizmetlerinden yararlanmak üzere bir çok sağlık kuruluşlarından tedavi olabilmesi tamamen sigorta gereğince mümkün olmuştur. Kişilerin yer aldıkları sigortalılık kapsamı içerisinde bir çok provizyonlara sahip olduğu da görülmektedir. Provizyon  tamamen bir kişinin sağlık bakanlığı tıbbi uygulamaları içerisinde bir çok özel hizmeti ücretsiz olarak alabilmesinden ibarettir. Kısacası, eskiden Sosyal Güvenlik Kurumunun karşılamadığı bir çok hizmetlerin provizyon desteği ile mümkün hale gelmesinden ibarettir. Ki bir çok kişinin bu konuda hangi kapsamlar içerisinde müstahak olduğunu bilmemesi sonucunda doğal olarak bilinen uygulama ve hizmetlerden uzak kalması mümkün olabilmektedir.

Kişiler E-devlet sistemi uygulamasıyla Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinde ki provizyon incelemelerini ve sorgulamalarını rahatça yapabilecektir. İlgili işlemi yapacak kişilerin derhal E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. Ki ilgili şifreye sahip olmayan kişilerin hiçbir şekilde hizmetten yararlanabilmesi mümkün değildir. Bu bakımdan kişilerin öncelikle işlemi yapabilmesi için e-devlet şifresi alacak olması gerekmektedir. İşlem sonrasında E-devlet kapsamı içerisinde provizyon sorgulama yaptırmak isteyen kişiler doğrudan şu https://www.turkiye.gov.tr/spas-mustahaklik-sorgulama bağlantıya girerek, işlemlerini halledebilirler.

Online Sorgulama

 

Provizyon ile ilgili işlemlerin çok kolay bir şekilde yapılabilir olması bu konuda kolaylık sağlamıştır. Sizler de konuyla ilgili belirtilen adımları takip edebilir ve işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak direk e devlete geçiş yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*