SGK RAPOR PARASI SORGULAMA


Kişilerin çalıştığı süre boyunca sigortası ile pek çok sigorta ek ödeneği yapılmaktadır. İş veren tarafından yapılan bu ödemler sayesinde çalışan kişilerin sosyal hakları sağlanırken, hastalık gibi durumlarda bu demeler devreye girmekte ve kişilerin maddi açıdan herhangi bir mağduriyet yaşaması önlenmektedir. Türkiye’de en çok merak edilen ve en çok yararlanılan hizmetlerin başında gelen rapor parası, çalışan üre içerisinde rahatsızlanan ve rapor alarak istirahat eden kişiler için geçerlidir. Doktor tarafından rapor verilen ve evde dinlenmesi gereken kişiler devlet tarafından rapor parası bağlanmaktadır.

Rapor parası hakkında bilgi almak isteyen kişiler e devleti kullanabilmektedir. E devlet üzerinden sunulan SGK rapor parası sorgulama işlemi sayesinde kişiler ödeme takibi yapabilmektedir. SGK rapor parası sorgulama, resmi olarak geçici iş göremezlik olarak adlandırılmaktadır. Bu nedenle SGK rapor parası sorgulama yapmak isteyenleri SGK rapor parası sorgulama adı yerine iş göremezlik ödeneği bağlantılarını takip etmesi gerekmektedir.

 

E devlet üzerinden ilgili hizmete tıklandığında kişilerin güncel durumu hakkında bilgi alınabilecektir. E devlet üzerinden hizmetin kullanılabilir durumda olması SGK rapor parası sorgulama için işleri kolaylaştırmaktadır. Bu açıdan isteyen herkes kolay bir şekilde hizmet aracılığı ile bilgi alabilmektedir.

SGK rapor parası sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme ile direk e devlete erişebilir. SGK rapor parası sorgulama için e devlet üyelik girişinin yapılması gerektiği ise unutulmamalıdır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*