SGK SANAL POS UYGULAMASI


Türkiye Cumhuriyeti üzerine kurulu olan her türlü kurum işlemlerinin E-devlet üzerinden yapıldığı 2008 senesinden beri bilinmektedir. Kişilerin bir çok hizmet dökümü dahil olmak üzere, bir çok önemli borçları sorgulayabilmesi ve buna bağlı olarak ilgili borçların sanal pos üzerinden ödenebilmesine olanak sağlamıştır. Kişiler ilgili prim borçları dahil olmak üzere bir çok borçları E-devlet sistemi üzerinden kontrol ederek, geliştirilmiş sanal pos uygulaması desteğiyle tüm borç ödemelerini E-devlet sistemi üzerinden yapabileceklerdir. Kişilerin ilgili uygulama içerisinde tüm borçları ödeyebilmesi veya E-devletin getirmiş olduğu her türlü olanaklardan yararlanabilmesi için kişilerin muhakkak E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. Ki, ilgili şifreye sahip olmayan kişiler doğrudan 3 TL karşılığında kimliklerini göstererek PTT üzerinden şifre alabilirler.

Şifre işlemlerini tamamlamış olan kişilerin sanal pos uygulamalarından yararlanabilmesi ve buna bağlı olarak tüm borç ödemelerini bu kulvarda yapabilmesi için doğrudan şu https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-sosyal-guvenlik-kurumu-kart-ile-prim-odeme-uygulamasi bağlantıya giriş yapmaları gerekmektedir. İlgili bağlantı içerisinde kişilerin kimlik onaylamaları ve onay sonrasında çıkacak olan pencere üzerinde 11 haneli T.C kimlik numarası ve E-devlet şifresi girmeleri gerekmektedir.

 

Sanal pos uygulamasının kullanımda olması kişilerin kolay bir şekilde ödemelerini yapmasını sağlar. Eski yıllarda ödemeler sadece SGK kurumları tarafından yapılırken, artık online olarak da kolay bir şekilde işlemler tamamlanabilmektedir. Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda direk e devlet üzerinden kullanıam sunulan sanal pos uygulamasına erişebilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*