SGK SON 12 AY İÇİN HİZMET DÖKÜMÜ KONTROLÜ


Kişilerin SGK kapsamında olması sonucunda 4A, 4B ve 4C olmak üzere istenen kriterler içerisinde hizmet dökümü kontrollerini sağlayabilmesi ve gerekli ihtiyaçların ön planda tutularak istişare edilebilmesinde ki en iyi yöntem olarak bilinen sistemlerden birisi E-devlettir. Kurumların tek çatı altında E-devlet olarak toplanması sonucunda kişiler çok daha hızlı süre içerisinde hizmet dökümü bildirgesi alabilmektedir. Tamamen e-devlet şifresi yöntemiyle sağlanabilen hizmet dökümünden yararlanmak isteyen kişilerin muhakkak E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. PTT’den tahsil edilebilen e-devlet şifresiyle hizmet dökümü işlemi yapabilirsiniz.

Son 12 ay için belirlenen 4A, 4B ve 4C kapsamını ilgilendiren dökümleri incelemek için derhal https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adlı bağlantıya giriş yapmaları gerekmektedir. Giriş sayfasında çıkan sayfada yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” kısmına tıklayarak yeni sayfa açılmasını sağlayabilir, akabinde yeni sayfa içerisinde yer alan talep olarak bilinen 11 haneli TC kimlik numarası dahil olmak üzere E-devlet şifresi girilerek sisteme giriş sağlanabilir. Sisteme giriş yapan kişilerin 4A,4B ve 4C seçeneklerinden birine yönelmesi gerekmektedir

 

Belirten e devlet adresi üzerinden kişiler kolay bir şekilde sigorta takibi yapabilmektedir. Üstelik sadece 4A’ya özgü olarak değil, tüm sigorta türleri için kişilerin bilgi alabilmesi ve çevrimiçi olarak işlem yapabilmesi sağlanmıştır. Kişilerine e devlet üyeliği olmadığı durumlarda dahi e devlet üyelik için PTT’den şifre alınması yeterli olup, şifre ile birlikte kolay bir şekilde siteye erişim sağlanabilmektedir. Giriş sonrasında ise belirtilen adres üzerinden işlemlerin yürütülmesi yeterli olacaktır. Bu sayede sayfada yer alan hizmet dökümü incelenerek, güncel bilgiler öğrenilebilir. Sizler de sunulan online hizmetlerden yararlanmak adına verilen bağlantıya hemen giriş yapabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*