SGK SORGULAMA ONLİNE ŞİFRE İŞLEMLERİ


Sosyal Güvenlik Kurumu, ülkemizde en aktif çalışan bir kurum olmakla birlikte hem çalışanlarının hem de emekli ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin sosyal güvencelerini sağlayan, vatandaşa en iyi ve en kaliteli hizmeti vermek adına her gün kendini geliştirip yenilemeye çalışmaktadır. En iyi hizmeti vermek adına çağın gereksinimlerine ve getirdiklerine ayak uydurma çabası içerisindedir.

Sitemiz size Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (sgk) sağladığı hizmetler hakkında en detaylı ve en güncel bilgileri ulaştırmayı hedeflemektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun e- devlet hizmetlerinden olan sgk sorgulama, sgk prim sorgulama, sosyal Güvenlik kurumu prim ödemeleri ve borç durumunuz ile ilgili daha pek çok uygulama hakkında detaylı bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Genelgelerden, kanunlara vatandaşı yakından ilgilendiren tüm haberler sitemizde siz değerli ziyaretçilerimizin bilgisine sunulmuştur. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet ortamında interaktif olarak hizmete sunduğu tün uygulamaların kullanımı ile ilgili bilgilere yine sitemizden ulaşabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi dışında kalan, E- devlet uygulamalarını kullanabilmek için size en yakın PTT şubesinden e – devlet şifresi edinmelisiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu Sorgulamaları

Hangi tarihten beri sigortalı olduğunuzu, hangi tarihte sigorta girişinizin yapıldığını, bugüne kadar adınıza işvereniniz tarafından ne kadar prim yatırıldığını ne kadar süre ile yatırıldığını takip etmek amacı ile sgk sorgulama, sgk prim sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Sosyal güvenlik Kurumunun interaktif uygulamaları ile ilgili tüm bilgileri sitemizde bulabilir ve işlemlerinizi çok kısa bir süre içerisinde halledebilirsiniz.

Sigorta primlerinizin ne kadar ücret üzerinden ödendiğini e – devlet platformundan öğrenebilirsiniz. E – devlet sistemine üye olmak için en yakın PTT şubesine üzerinde T.C. Kimlik Numaranızın yazılı bulunduğu bir kimlik ile müracaat etmeniz gereklidir. 2 TL ücret ödeyerek şifrenizi alabilir ve tüm e – devlet işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz. E- devlet şifrenizi kaybetmeniz ya da unutmanız durumunda yine bir PTT şubesine giderek 4 TL karşılığında yeni şifrenizi alarak işlemlerinizi halledebilirsiniz. Peki, sgk sorgulama, sgk prim sorgulama işlemlerini şifresiz olarak yapamaz mıyız? Bu işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumunun (sgk) e – sgk portalından kimlik bilgilerimiz ile şifresiz olarak yapabiliriz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*