SGK SORGULAMA YAPMA


SSK bünyesinde 4A, 4B ve 4C olmak üzere farklı pozisyonlarda yer alan hükümetlerin kendilerince belirleyecekleri bir takım ihtiyaçlarının SSK birimi üzerinden raporlanması önem teşkil etmektedir. Kişiler bulundukları sınıflar içerisinde hizmet dökümü dahil olmak üzere bir çok emekli sorgulama işlemleri yaparak fiili olan hayatlarını daima garanti altına alabilmektedir. Herkesi yakından ilgilendiren bu konsept içerisinde hizmet alabilmek veya döküm alabilmek için kesinlikle kullanılabilecek tek alternatif E-devlet olarak bilinmektedir. E-devletin dışında hiç bir alan ve mekan üzerinde online sorgulama yapamayacağınız gibi E-devlet şifresine sahip olamama sonucunda da ilgili sistemden yararlanamazsınız. PTT şubelerinde cüzi rakama E-devlet şifresi alabilir SSK kapsamında yer alan tüm bilgileri sorgulayabilirsiniz.

SGK işlemi yapacak kişilerin derhal https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu olan bağlantı içerisinde beklentilerini karşılayacak metotları incelemesi ve buna bağlı olarak kendilerini ilgilendiren herhangi bir sayfaya giriş yaparak amaçlarına ulaşabileceklerdir. Seçim işleminden sonra karşınınıza gelecek olan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” olan kısma tıklamanız sonucunda yeni ekran açılmış olacak ve ilgili ekran sizlerden T.C ve E-devlet şifresi talep edecektir. Bilgileri girmeniz sonucunda tüm dökümleri inceleyebilirsiniz.

 

Kişilerin internet üzerinden yapacağı bu işlemlerde herhangi bir ücret alınmaması büyük bir kolaylık sağladı gibi istenildiği zaman SSK sorgulama işlemleri de yapılabilmektedir. SSK sorgulama kişilere sigorta üzerinden güncel bilgileri öğrenebilmesi ve sigorta takibini yapabilmesi için oldukça önemlidir ve sigortası bulunan herkes tarafından mutlaka sigorta takibinin yapılması gerekmektedir. Sigortada yapılan herhangi bir aksaklıkta da konuyla ilgili işlemler hemen başlatılacağı için herhangi bir mağduriyetin yaşanması önlenebilmektedir.  E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde kişilerin üyelik bilgilerini kullanması yeterli olduğu için ek bir işlem yapılmasına gerek kalmadan sigorta ile ilgili güncel durumlar görülebilmektedir. Sizler de belirtilen adımları takip edebilir ve adres üzerinden kolay bir şekilde sigorta bilgileri öğrenebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*