SGK SSK RAPOR PARASI


4A ve 4B kapsamında olan yani SSK’lı ve Bağ-kurlu olan kişilerin her türlü iş kazalarında, meslek hastalarında sağlık kurulu raporu doğrultusunda rapor parası alabilmesi mümkündür. Kişilerin yaşayacağı her türlü aksaklıklar içerisinde kişiden istenen ana şart sigortalı olacak olmasıdır. 4A veya 4B kapsamında olmayan kişilerin iş göremezlik ödeneği alabilmesi maalesef ki mümkün değildir. Rapor parasını ne zaman alabileceğinizi, ilgili raporların ne düzeyde olup, olmadığını öğrenebileceğiniz E-devlet sistemi içerisinde sonuç alabilmeniz tamamen mümkün olacaktır. Kişilerin SGK birimlerine dilekçe yöntemiyle durumu ibraz etmeleri yeterli olacaktır.

Kişilerin rapor parası hakkında en hızlı biçimde sorgulama yapabilmeleri ve her türlü rapor parası alabilmeleri için kesinlikle E-devlet sisteminin takip edilmesi gerekmektedir. E-devlet sistemi içerisinde yapılan çalışmalarda kişiler için olabilecek en büyük ihtiyaç e-devlet şifresi olarak bilinmektedir. Şifre almış olan kişiler https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme sayfası üzerinden iş göremezlik rapor parasını sorgulayabilir, ilgili rapor parasını ne şartlarda alabileceğini tespit edebilir. İlgili bağlantı üzerinde e-devlet şifresi girmeniz sonuç bakımından yeterli olacaktır.

 

Rapor parası ile ilgili işlemlerde kişilerin bağlantı üzerinden işlem yapması gerekmektedir. Çok kolay bir şekilde erişim sağlanabilen hizmet ekranı üzerinden üyelik girişi işlemlerinin ardından bilgi alınabilmektedir. Sizler de sunulan hizmetlerden bu konuda yararlanabilirsiniz. Üstelik kişiler güncel bilgilere ulaşması noktasında hiçbir engelin ya da kısıtlamanın bulunmaması da işlemlerin diğer avantajlı tarafıdır.

İşsizlik maaşı ile ilgili kişilerin dikkat etmesi gereken bazı detaylar yer almaktadır. Bu detaylardan en önemlisi işten istifa edilmemesidir. Eğer kişiler istifa ederse herhangi bir şekilde işsizlik maaşının alınması da mümkün olmayacaktır. Bu bakımdan mutlaka işsizlik maaşı almadan önce durum hakkında detaylı bilgi alınmalı ve bu bilgiler doğrultusunda işlem yapılmalıdır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*