SGK VERGİ BORCU YOKTUR YAZISI


Kişilerin işyeri sahibi olmasıyla birlikte bir çok SGK ödemeleri içerisinde olduğu ve kanunen aylık olarak çeşitli ödemeler yaptığı bilinmektedir. İşveren kişilerin çalıştırmış olduğu işçiler açısından yapmış olduğu bir çok genel ödemelerde SGK kapsamına ve vergi kapsamına girmektedir. İşçiden daha çok işyeri sahibini ilgilendiren bu husus içerisinde kişiler sürekli vergi borçlarını takip ederek, açıkta olan borçlarını kapatabilmektedir. Kapatma işleminden sonra vergi bakımından herhangi bir duruma çarptırılmaması açısından vergi borcu yoktur yazısı almak istemektedir.

Kişilerin E devlet sistemi üzerinden vergi borcu sorgulama işlemi yaparak vergi borçlarının olup, olmadığını rahatça görebilirler. Eğer ki vergi borcu yoksa sistem üzerinden çıktı alarak herhangi bir vergi borcu olmadığını somut olarak kanıtlayabileceklerdir. Bu bakımdan kişilerin E devlet sistemlerinden yararlanabilmesi için derhal E devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. PTT’den alınabilecek olan e devlet şifresiyle birlikte kişiler direk https://www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu adresine giriş yaparak açılan sayfa içerisinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklayarak yeni açılacak olan sayfa içerisinde T.C kimlik numaralarını ve E devlet şifrelerini girerek vergi borcu yoktur yazısına ulaşabilirler.

Kişilerin belirtilen adres üzerinden erişim sağlayacağı sayfa sayesinde kolay bir şekilde işlemler yapılabilmektedir. E devlet üzerinden sunulan tüm hizmetlerde güncel bilgiler kullanılmaktadır. Bu açıdan özellikle borç sorgulama gibi detaylarda güncel ve resmi bilgiler kişilerin kullanımına sunulmuştur.

 

E devlet üzerinden yapılan işlemler ile birlikte kişilerin sadece vergi borcu yoktur konusunda değil, diğer konularda da bilgi alabilmesi mümkündür bu açıdan üyelik giriş yapıldıktan sonra hizmetler üzerinden seçim yapılması yeterli olmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*