SÖZLEŞME DEVRİ SORGULAMA


Devlette ihtiyaç duyulan kişileri ya da malzemelerin alınabilmesi adına ihale süreci başlatılırken bu ihaleler sonucunda çeşitli sözleşmeler yapılmakta ve işler resmiyet kazandırılmaktadır. Sözleşmeler ile ilgili çeşitli durumlar yaşanabildiği gibi sözleşme devri de yapılabilir. Kişilerin sözleşme devri ile ilgili bilgi alabilecek hizmetler için e devlet üzerinden gerekli uygulamalar oluşturularak kullanıma sunulmuştur. Kullanıma sunulan bu uygulamalar aracılığıyla kişiler kolay bir şekilde sözleşme devri sorgulama yaparak güncel durumlar hakkında bilgi alma imkânına sahiptir. sözleşme devri sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla öncelikli olarak kişilerin e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekir.

Sözleşme Devri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sisteme giriş yapıldıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadan sözleşme devri sorgulama hizmet ekranı üzerinden güncel durum görüntülenebilir. E devlet üzerinden sunulan hizmet sayesinde kişilerin sözleşmeler ile ilgili detayları ulaşması mümkün hale geldiği gibi aynı zamanda herhangi bir ücret ödemeden de bilgi alabilmek mümkün olmuştur. E devlet sözleşme devri sorgulama işlemlerinde kişilerin internet üzerinden sunulan hizmetler dışında kurumlar aracılığıyla bilgi alabilmesi de mümkündür ve bu bakımdan kişilerin bilgiye ulaşabilmesi adına pek çok farklı yöntem kullanıma sunulmuştur.

Resimde görülen hizmet ekranı sözleşme devri sorgulama için kullanılması gereken hizmet ekranıdır. Hizmet ekranına erişim sağlamak isteyen kişiler ise paylaşılan bağlantıyı kullanarak kolay bir şekilde sisteme giriş yapabilir. Sözleşme devri sorgulama işlemlerinin yanı sıra ihaleler ile ilgili pek çok hizmet kullanıma sunulmuş durumda. Bu bakımdan e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapıldıktan sonra sunulan diğer hizmetlerden de yararlanılması söz konusudur. Üstelik diğer hizmetler için ve sadece üyelik bilgileri ile gidiş yapılmasının yeterli olması bu konuda avantajı bir durum yaratmıştır. https://www.turkiye.gov.tr/kik-sozlesme-devri-sorgulama üzerinden sorgulama yapılabilir. 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*