SPOR BİLGİ SİSTEMİ


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporcuların bilgi sistemine ulaşılabilmesi ve sporcular hakkında bilgi alabilmesi adına özel bir uygulama kullanıma sunulmuştur. E devlet üzerinden de kullanıma sunulan bu hizmet spor bilgi sistemi olarak adlandırılmaktadır. Spor bilgi sistemi üzerinden işlem yapan kişiler özel bir uygulamaya yönlendirilmekte ve bu uygulama üzerinden bilgi alabilmesi sağlanmaktadır.

Spor bilgi sistemi hizmet ekranına ulaşmak isteyen kişilerin e devlet üzerinden Kullanıma sunulan spor bilgi sistemi hizmetine tıklaması gerekmektedir. Hizmet seçildikten sonra sistem tarafından konuyla ilgili tüm detaylar ekranda yer alacağı gibi kişilerin bu ekrana ulaşabilmesi adına e devlet üyelik giriş yapması gerekmektedir. E devlet üyelik girişi yapıldıktan sonra konu ile ilgili hizmet bilgileri ekranda yayınlanacak ve uygulamaya yönlendirilmiş olan bağlantıya tıklanması ile birlikte kişiler uygulama erişim sağlayabilecektir.

Uygulama üzerinden yapılabilen işlemler sporcu bilgi sistemi ve lisans sorgulama hizmetidir. Kişilerin kendi profil bilgileri üzerinden sporcu bilgilerine ulaşabilmesi amaçlanmaktadır ve bu bakımdan kişilerin kayıtlı tüm spor bilgilerini öğrenebilmesi adına bu hizmetlerinden yararlanması yeterli olmaktadır. Aynı zamanda lisans başvurusu gibi hizmetlerde bu hizmet ekranı üzerinden kullanıma sunulmuş durumdadır.

 

Resimde görülen hizmet ekranına erişim sağlamak isteyen işlerin bu konuda kullanması gereken bağlantı ise https://www.turkiye.gov.tr/gsb-spor-bilgi-sistemi olarak belirlenmiştir. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen bu uygulamalar kolay bir şekilde erişilebilir durumdadır ve isteyen herkes sporcu bilgi durumunu kolay bir şekilde hizmet ekranı üzerinden kontrol edebilmektedir. E devlet aracılığıyla sunulan bu hizmetlerden ücretsiz bu şekilde yaralanan kişilerin kuruma gitmeden bilgi alabilmesi ve güncel durumunu takip edebilmesi mümkün olmaktadır. Aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından oluşturulan uygulama antrenörlük başvurusu gibi spor alanında ihtiyaç duyulan farklı işlemlerinde yapılmasına da imkan sağlamaktadır. Kişilerin hizmetlerden yararlanma yeterli olması halinde farklı işlemler de yapılabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*