SSK BAĞKUR HİZMET BİRLEŞTİRME İŞLEMİ


Kişilerin birden fazla kurumlarda yer alması sonucunda emeklilik işlemleri esnasında her bir kurumla ilaveten uğraşmaları gerek kalmadan Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bağ-kur işlemlerinin komple birleştirilmesi sonucunda kişilerin net olarak ne kadar prim yaptıkları, ne kadar prim gün sayısına sahip oldukları ortaya çıkacaktır. Kişilerin emekli hesaplama yapmalarına son derece faydalı olan işlemlerden birisi olmasına rağmen kişilerin bu konuda hizmet birleştirme işlemlerine sahip olması için muhakkak SGK hizmet birleştirme dilekçesiyle SGK birimlerine başvuru yapmaları gerekmektedir.

2008’de yürürlüğe giren ilgili hizmet birleştirme işlemlerinden 4A, 4B ve 4C kapsamında olan tüm kişilerin katılması ve durumdan faydalanması mümkün olacaktır. Kişilerin her kurumla ayrı, ayrı çalışması gerek kalmayacak her bir kurumun tek çatı altında toplanarak kişilere hizmet birleştirme işlemi olarak hizmet edilecektir. Kişiler her ayrı kurum içerisinde geçirdikleri her türlü hizmet sürelerini ve buna benzer bir çok önemli değerlerini hizmet birleştirmeyle tamamını tek sefer tutabilecek ve buna göre tüm işlemlerini çok daha rahat biçimde yapabilecektir.

Online olarak bu konuda kişilerin takip yapabilmesi mümkündür. Hizmet birleşimi sonrasında hangi hizmet üzerine sigorta bilgileri aktarılmış ise kişiler hizmet dökümü alarak durum kontrolü yapabilmektedir. Sunulan online hizmetler sayesinde kişilerin istediği zaman bilgi alması sağlandığı için sizler de Bağkur gibi işlemler için sunulan hizmetleri kullanabilirsiniz.

Online olarak ücretsiz bir şekilde yapılan işlemlerde kişilerin dikkat etmesi gereken nokta üyelik bilgilerinin olmasıdır. Üyelik alan kişiler, direk bilgileri ile e devlet girişi yaptıktan sonra online olarak bilgi alma şansına sahip olmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*