SSK GÜN SORGULAMA


Sigortası bulunan kişiler, SSK gün sorgulama yaparak sigorta takibi yapabilmektedir. SSK gün sorgulama için kişilerin e devleti kullanması gerekir. E devlet aracılığı ile kolay bir şekilde sigorta bilgilerin erişim sağlanabilmektedir. Üstelik güvenli bir şekilde işlerin yapılması bilgi güvenliğini de sağlamaktadır. Bu noktada sizler de online olarak e devlet sistemini kullanabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

SSK gün sorgulama için kişilerin tek ihtiyacı olan e devlet üyeliğidir. E devlet üyeliği olması halinde kişielr direk giriş bölümünden sisteme giriş yaparak bilgilerine ulaşabilir. SSK gün sorgulama için kişilerin hizmet dökümü alması gerekmektedir. 4a hizmet dökümü olarak yer alan hizmete tıklanmasının ardından sistem tarafından kişilerin sigorta bilgileri ekranda yer alır. Böylece döküm üzerinden yapılan incelemeler ile birlikte kişilerin sigorta konusundaki ihtiyacı giderilmektedir.

 

E devlet ile istenildiği zamana güncel sigorta bilgilerine ulaşılması mümkündür. Üstelik ücretsiz olduğundan dolayı ihtiyaç halinde tekrar tekrar hizmetler kullanılabilir. Ayrıca kişilerin sigorta ödemelerini takip ederek eksik bildirim yapılıp yapılmadığını kontrol etmesi de hizmet dökümü ile mümkün kılınmış durumdadır.

SSK gün sorgulama yapan kişiler 4A hizmet dökümünü seçerken, diğer sigorta türleri için de SSK gün sorgulama benzeri hizmet sorgualma imkanı getirilmiştir. Diğer sigorta türleri için 4B ve 4C olarak adlandırılan diğer sigorta hizmetleri kullanılmalıdır. Bu sigorta hizmetleri sayesinde tüm sigortalıların hizmet dökümü alarak gün sorgulaması mümkün kılınmıştır. Sizler de bu sayede e devlet üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*