SSK HİZMET DÖKÜMÜ İŞE GİRİŞ TARİHİ


Kişilerin bir çok önemli sorgulamaları yapabilmesi ve gün sayısı hesaplayabilmesi açısından önem arz eden hizmet dökümü işe giriş tarihi kişilerin muhakkak öğrenmesi ve bilgi sahibi olması gereken alanlardan birisidir. Tüm işlemlerin E-devlet üzerinden sağlanıyor olması sonucunda kişilerin derhal E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. Şifre sahibi olmayan kişilerin yapması gereken ana işlemlerden birisi herhangi bir PTT şubesine giderek ilgili şifreyi bizzat teslim almak olacaktır. Daha çok emeklileri ilgilendiren işe giriş tarihini hizmet dökümü şartları altında öğrenebilmek için yapmanız gereken tek işlem https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu alanına girmek ve ekranda çıkan Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğini tıklamak olacaktır.

Doğrulama işleminden sonra ekrana gelen bilgi doğrulamasında 11 haneli T.C kimlik numarasının girilmesi ve akabinde var olan veya PTT’den elde etmiş olduğunuz E-devlet şifresini girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemlerle sisteme bağlanabilmeniz ve hizmet dökümü içerisinde işe giriş tarihinizi yani sigorta başlangıç tarihi dahil olmak üzere yapılmış olan tüm giriş, çıkışları tek seferde görebilirsiniz.

İşe giriş konusunda kişilerin belirtilen adresi takip etmesi yeterli olacaktır. İlgili adrese tıklandığında resimde görülen ekrana erişim sağlanacak ve bu ekran üzerinden işlemler yapılacaktır. Konuyla ilgili işlem yapmak isteyen kişilerin bu açıdan dikkat etmesi önemlidir. E devlet üyeliği olmadan da herhangi bir şekilde işlem yapamayacak olması bu konuda sıkıntı yaratabilmektedir.

 

E devlet üyeliği girişi yapıldıktan sonra ise herhangi bir engelleme yapılmadan kişilerin işlem yapması ve bilgi alabilmesi mümkün olmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*