SSK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?


Daha önceki dönemlerde hizmet dökümü almak isteyen kişiler SSK’nın kendi sitesinden işlem yapabiliyorlardı. Keza, buna benzer tüm kurumların tek çatı altına yerleşmesi ve E-devlet isminin verilmesi kişilerin daha rahat tüm alanlara erişebilmesine olanak sağlamıştır. Bu kulvarda SSK Hizmetiyle ilgili tüm işlemleri yapmak isteyen kişilerin öncelikle E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. İlgili şifreye sahip olmayan kişilerin hiç bir şekilde sisteme bağlanabilmesi ve online bir şekilde hizmet dökümü alabilmesi mümkün değildir. Buna benzer tüm hizmetlerden yararlanmak için muhakkak PTT şubelerinden kendinize E-devlet şifresi almanız gerekmektedir.

4A kapsamı içerisinde hizmet dökümü yapmak isteyen kişiler diğer alanlara da göz atarak, 4B kapsamında hizmet bilgisi gibi birçok alana ulaşabilecektir.

https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi olan bağlantıya tıklamanız sonucunda SSK hizmet dökümü yapabilmek için ilgili sayfada yer alan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” alanına basmanız yeterlidir. Basma işleminden sonra karşınıza çıkacak ekran içerisinde 11 haneli T.C kimlik numaranızı yazmanız ve E-devlet şifresini girmeniz yeterli olacaktır. Buna istinaden tüm SSK işlemlerinizi ve döküm işlemlerinizi rahatça yapabilirsiniz.

 

Devlet üzerinden yapılan Bu işlemlerde üyelik olmadığı durumlarda dahi destek alınabilmesi için üyelik alınabilmektedir. Kişilerin evli kaldıktan sonra belirtilen adımları takip etmesi yeterli olacak ve kolay bir şekilde hizmet dökümü üzerinden bilgiler öğrenecekler. Sizlerde e Devlet ile ilgili işlemleri yaparken ilk olarak üyelik almalı ve bu üyelik üzerinden sisteme giriş yapmalısınız. Kişilerin SSK hizmet dökümü alması pek çok konuda avantaj sağlamaktadır. Alınan SSK hizmet dökümü sayesinde işveren tarafından kişilerin sigorta üzerinden ne kadarlık ödemeler aldığı görülebilmektedir. Üstelik işveren tarafından herhangi bir ihmalin yapılıp yapılmadığı da kolay bir şekilde görülebilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*