SSK PRİM GÜN SORGULAMA İŞLEMLERİ


SSK 4A, 4B ve 4C kapsamında olan kişilerin birçok nedenler içerisinde gün sorgulama işlemleri yapabilmesi gerekmektedir. Kişilerin hizmet dökümü adı ahttp://e-devlet.biz/muhtac-asker-ailesi-basvurusu/1824.htmlltında alacakları en önemli stratejilerden birisi olarak bilinen E devlet sistemi tamamen kişiler için özel olarak kurgulanmıştır. E devlet üzerinde SSK, Bağ-kur ve Emekli sandığı dâhil olmak üzere tüm kişiler hizmet dökümü adı altında tüm işlemlere sağlayabilmek üzere E devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. İlgili e devlet şifresine sahip olmayan kişilerin hiç bir şekilde işlem yapabilmesi mümkün olmayacağı gibi bu kişilerin doğrudan PTT şubelerine gitmesi ve bu şube içerisinde kendilerine özel tanımlı olan E devlet şifresi almaları gerekmektedir.

E devlet şifresine sahip olan kişilerin ilgili https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu bağlantıya giriş yapması ve buna bağlı olarak açılacak olan sayfada yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklamaları gerekmektedir. Tıklama işleminden sonra E devletin sizlerden talep edeceği 11 haneli T.C kimlik numarası dâhil olmak üzere E devlet şifresinin muhakkak giriş yapılması gerekmektedir. Giriş işleminden sonra prim gün sorgulama işlemini rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

 

E devlet üzerinden üyelik girişi yapan kişilerin daha sonraki yapacakları işlemler çok daha basit. Çünkü siteye giriş yapıldıktan sonra yapılması gereken tek işlem sadece hizmet seçimidir. Hizmet seçimi yapıldıktan sonra seçme bağlı olarak tüm bilgiler ekranda yer almaktadır. Böylece kişiler ekranda yayınlanan bilgileri inceleyerek ihtiyaç duyduğu konulardaki detayları öğrenebilmektedir. İşlemlerin Online olarak yapılması büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede kişilerin kurumlara gitmesine gerek kalmaz. Sizler de sunulan hizmetlerden yararlanmak için E Devlet girişi yapabilirsiniz. E Devlet girişi yaptıktan sonra sadece Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetlerinden değil tüm kurumlar tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*