SSK SORGULAMA


Kişilerin SSK kapsamında yer alan tüm hizmet bilgisinden yararlanabilmesi ve SSK’yı kapsayan tüm dökümlere ulaşabilmesi açısından kişiler adına önem arz eden E-devlet sisteminin var oluşu kişilerin çok daha rahat SSK konusunda bilgi sahibi olabilmesine neden olmaktadır. Bu bakımdan kişilerin hangi kapsamda olduğu önemli olmaksızın SSK ile ilgili yapacakları her türlü SSK sorgulama işlemleri E-devlet sistemi üzerinden yürümektedir. Bu kulvarda E-devlet sistemi kullanacak olan kişilerin öncelikle şifre sahibi olması ve buna bağlı olarak şifresi olmayan kişilerinde PTT üzerinden şifre alması gerekmektedir. Elde edilen şifre doğrultusunda SSK kapsamında yer alan 4A, 4B, 4C gibi sınıflarda istenen dökümlere ulaşabilmeniz mümkündür.

 

SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şifre sahibi olan kişilerin belirledikleri konseptler altında sorgulama hizmeti alabilmesi için ilgili https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu olan bağlantıya erişmesi gerekmektedir. İlgili bağlantı içerisinde SSK ile ilgili tüm dökümleri bulabileceğiniz gibi SSK ile ilgili olan her türlü önemli bilgilere de, erişebilmeniz mümkün olacaktır. Kişilerin verilen bağlantı içerisinde uygun alanı seçmeleri sonrasında ” Kimliğimi Şimdi Doğrula” alanına tıklaması ve açılan sayfa içerisinde istenen T.C ve e-devlet şifrelerini girmeleri gerekmektedir.

Artık üyeliği bulunmayan kişiler dahi giriş ekranındaki farklı seçenekler sayesinde online olarak giriş yapma şansını elde etmektedir. Bu bakımdan kişilerin üyelik sorunu dahi olmadan sisteme giriş yapması ve e devlet hizmetlerinden yararlanması mümkün kılınmış durumdadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*