SÜRÜCÜ BELGESİ İPTAL BİLGİSİ SORGULAMA


Araç sürücülerinin ehliyetlerinin iptal olup olmadığını öğrenebilmesi için online olarak sorgulama yapabilmektedir. Online bir şekilde yapılacak sorgulamalarda sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama olarak kullanıma sunulan hizmet kullanılmalıdır. E devlet üzerinden kullanıma sunulduğu için kişilerin e devlet sistemini kullanması zorunludur. Üyelik girişinin gerektiği e devlet sisteminde kişilerin sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama işlemleri yapmadan önce ilk olarak üyelik giriş yapması gerekmektedir. Giriş sonrasında ise kolay bir şekilde hizmet üzerinden bilgilere erişim sağlanarak bilgi alınabilir. Sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama ekranı şöyledir.

 

Resimde de görüldüğü üzere sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama ekranında kişilerin ilk olarak üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerektiği ifade edilmektedir. Giriş sonrasında ekranda yer alan bilgiler sayesinde sürücü belgesinin iptali olup olmadığı kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. E devlet üzerinden sunulan hizmetler kişilerin herhangi bir ücret vermesine gerek kalmadığı için bu konuda kurumlara gidilmesine gerek kalmamaktadır. Sizler de kolay bir şekilde online olarak sunulan hizmetleri kullanabilir ve sürücüler belgesinin iptali konusundaki durumunu görebilirsiniz.

E devlet üzerinden sunulan sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama hizmetine ulaşmak isteyen kişiler aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir. E devlet üzerinden sorulan sürücü belgesi iptal sorgulama işlemleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmektedir güncel veriler üzerinden sorgulama yapılmasına imkan sağlanmaktadır. Bu açıdan sorgulama yapan kişiler güncel bilgilere öğrenmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*