TAHSİS TALEP VE BEYAN TAAHHÜT BELGESİNİN VERİLMESİ


Kişilerin SGK üzerinden emeklilik dönemi gelmesi h alinde bu konuda kişilerin talepte bulunması gerekmektedir. SGK’ya verilecek dilekçe ile birlikte kişilerin emeklilik konusundaki işlemleri başlatılır. Bu konuda hazırlanan ve doldurulması gereken dilekçe ise tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi olmaktadır. Tahsis talep ve beyan taahhüt belgesinin doldurularak kuruma teslim edilmesinin ardından dilekçede yer alan talep doğrultusunda SGK tarafından işlemlere başlanır.

Eski yıllarda tahsis talep ve beyan taahhüt belgesinin verilmesinin ardından aylar geçtikten sonra işlemler sonuçlanırken, artık çok daha kısa süre içerisinde emekliye ayrılmak mümkündür. Üstelik eski dönemlerde olmayan yeni bir imkân online olarak da tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi verilebilmektedir.

Online Tahsis Talep Ve Beyan Taahhüt Belgesi Nasıl Verilir?

Tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi vermesi için e devlete giriş yapılmalıdır. E devlet üzerinden kullanıma sunulan ilgili hizmette kişilerin formu doldurması yeterlidir. İlgili hizmet aracılığı ile işlemler çok daha hızlı bir şekilde sonuçlanabilmektedir.

 

Kişilerin tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi konusunda en çok dikkat etmesi gereken nokta, gecikmeden işlemlerin yapılmasıdır. Belge verildikten sonra kişilerin emeklilik ile ilgili işlemleri yapılırken, bu konuda emeklilik maaşının bağlanması da gecikmektedir. Maddi olarak da zorlanmak adına doğru bir zaman içerisinde tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi verilmeli ve emeklilik ile ilgili işlemler resmen başlatılmalıdır. Bu konuda https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tahsis-talep-taahhut-beyan bağlantısını kullanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*