TAPU BİLGİLERİ SORGULAMA


E devlet üzerinden tapu konusunda bilgi almak isteyen kişiler için de gerekli hizmetler sunulmuş durumdadır. Bu açıdan tapu ile ilgili yapılacak sorgulamalarda kurumlara gitmek yerine internet hizmetleri de kullanılabilir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan tapu bilgileri sorgulama hizmetinin kullanılabilmesi amacıyla kişilerin e devlet üyeliğine sahip olması gerekmektedir.

E devlet üyeliği olduktan sonra tüm hizmetlerden yararlanmak mümkün olduğu gibi tapu bilgileri sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Tapu bilgileri sorgulama hizmet ekranında kişilerin işlem yapabileceği pek çok detay yer alırken tapuya dair öğrenilmek istenen tüm bilgilerde öğrenilmektedir.

E devlet üzerinden sorulan tapu bilgileri sorgulama hizmeti Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmektedir. Bu açıdan kişilerin sorgulama sonucunda alacağı bilgiler resmi ve kesindir. İnternet üzerinden sunulan hizmetten yararlanmak isteyen kişilere kullanması gereken hizmet ekranı şöyledir;

 

Bu hizmet ekranı üzerinden yapılan işlemlerde kişiler https://www.turkiye.gov.tr/tapu-bilgileri-sorgulama bağlantısı aracılığıyla kolay bir şekilde hizmet sayfasına erişim sağlayabilmektedir. Bu sayfaya giriş yapıldıktan sonra vatandaşların yapması gereken işlem e devlet ile sisteme erişim sağlanmasıdır. Üyelik bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra herhangi bir sorun yaşanmadan Tapu bilgileri üzerinden işlemler yapılabilir.

Sorgulama sonucunda kişilerin tüm tapu bilgileri ekranda yayınlanacağı gibi üzerine herhangi bir mülkü kayıtlı olmayan kişilere bu konuda bilgilendirici mesaj verilecektir. bu tür sorgulamalar sonucunda kişilerin ulaşacağı sorgulama ekran sonuç sayfası ise şöyledir;

 

Belirtildiği üzere kişilerin tatlı konusundaki ihtiyaçlarını giderebilmesi amacıyla e devlet üzerinden gerekli tüm hizmetler sağlanmış ve vatandaşlara meslek verilmiştir. Sizler de bu tür konularda bilgi almak ve işlem yapmak adına sunulan hizmetlerin kullanabilirsiniz. Tüm hizmetler ücretsizdir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*