TAPU TAŞINMAZ BEYAN


Kişilerin yeni sahip oldukları mülkleri taşınmaz beyanı üzerinden beyan etmesi gerekmektedir. Konu ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde ilgili hizmetlerin internet üzerinden ve kurulmasına karar verilirken e devlet aracılığıyla kişiler çok kolay bir şekilde hizmetlerden yararlanabilmektedir.

E devlet aracılığıyla sunulan tapu taşınmaz beyan hizmetinde kişiler kolay bir şekilde yeni beyan verebilmektedir. taşınmaz beyan işlemlerinde online olarak herhangi bir işleminin yapılabilmesi mümkün olmazken e devlet üzerinden sunulan hizmetler sayesinde artık vatandaşlar kolay bir şekilde beyan işlemlerini yapabilmektedir.

Beyan işlemlerini yapmak isteyenlerin bu konuda dikkat etmesi gereken önemli bir ayrıntı ise kişilerin e devlet üyeliğiyle sisteme giriş yaptıktan sonra ancak bilgi alabilmesi ve hizmetten yararlanarak beyan işlemlerini tamamlayabilmesi mümkündür. Bu açıdan konuyla ilgili işlem yapmak isteyenlerin mutlaka online olarak sunulan hizmetlerden yararlanması gerekecektir.

Taşınmaz beyan işlemlerinde konuyla ilgili olarak pek çok detay yer almaktadır. Kişilerin ekranda açılan formları doğru bir şekilde doldurması gerekmektedir. Her bir yeni ekranda kişilerden yeni seçim yapması ve bilgi girişinde bulunması istenirken kullanıcıların mutlaka bu sayfaları eksiksiz bir şekilde doldurarak işlemlerini tamamlanması gerekmektedir.

Online olarak sunulan hizmetlerden kişiler konuyla ilgili çok kolay bir şekilde bilgi alabileceği gibi beyan işlemlerinin yapılabilmesi bu konuda avantaj sağlamaktadır. E devlet aracılığıyla sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğu gibi beyan edecek kişiler de ücretsiz bir şekilde bu beyanlarını Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne iletebilmektedir.

Beyan işlemlerini yapmak isteyen kişilerin kullanılması gereken ekran aşağıdaki resimde olduğu gibi ilgili hizmet ekranına ulaşmak isteyen kullanıcıların kullanılması gereken bağlantıda https://www.turkiye.gov.tr/tapu-tasinmaz-beyan olarak belirlenmiştir. Bu açıdan bağlantı üzerinden kolay bir şekilde sizler de hizmet ekranına erişim sağlayabilirsiniz. Tüm hizmetler ücretsizdir.

tap


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*