TAPU VE KADASTRO HARÇ VE DÖNER SERMAYE SORGULAMA


Tapu ve Kadastro Kurumu tarafından oluşturulmuş olan harç ve döner sermayeden yararlanabilen kişilerin bu konularda bilgi alabilmesi adına internet üzerinden gerekli hizmetler kullanıma sunulmuş durumdadır ve e devlet aracılığıyla sunulan bu hizmetlerde Tapu ve Kadastro borç ve döner sermaye sorgulama hizmetinden yararlanması gerekmektedir.

İlgili hizmet ekranı üzerinden yapılacak sorgulamalar ile birlikte vatandaşların ihtiyaç duyduğu bilgiye de ulaşabilmesi oldukça kolaydır ve sizler de bu konudaki ihtiyaçlarınıza belirtilen hizmet ekranını kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan işlemler aynı zamanda mobilde de desteklenmektedir. E devlet için oluşturulan mobil uygulamanın cihaza kurulmasının ardından mobil uygulama üzerinden de e devlet üyelik bilgilerine giriş yapılmalı ve giriş sonrasında Tapu ve Kadastro harç ve döner sermaye sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

Tapu Ve Kadastro Harç Ve Döner Sermaye Sorgulama İşlemleri

Tüm e devlet hizmetleri ücretsiz olduğundan dolayı kişilerin ihtiyaç duyduğu an sorgulama yaparak bilgi alabilmesi mümkündür. Bu bakımdan sizler de belirtilen hizmet ekranında paylaşılan bağlantılar üzerinden ekrana ulaşabilir ve resimde görülen hizmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetlerde güncel bilgiler kullanıldığı gibi özellikle harç ve döner sermaye alan kişilerin bu tür bilgileri sorgulayarak öğrenebilmesi mümkün kılınmıştır. Bu konuyla ilgili sunulan hizmetler kişiler tarafından ilgiyle karşılandığı gibi yoğun olarak sorgulamalar yapılarak bilgi alınmaktadır.

Yapılan sorgulama işlemleri sonrasında herhangi bir sorun tespit edilirse konuyla ilgili müracaatta bulunulması yeterli olacaktır. kurum tarafından yapılacak incelemelerde birlikte herhangi bir hatanın olması halinde gerekli düzeltmeler yapılacak ve sorunsuz bir şekilde kişilerin hizmetlerden yararlanabilmesi mümkün kılacaktır. Ayrıca sorgulama yapmak için e devlet üyeliği bulunmayan kişilerin de e devlet üyelik işlemlerini yapması yeterli olacak ve üyelik birileri üzerinden sorgulama işlemleri gerçekleştirecektir.

Üyelik almak isteyen kişilerin online bankacılık üyelik bilgilerini kullanması ya da PTT’ye giderek müracaatta bulunması yeterlidir. PTT üzerinden alınacak şifre ile birlikte kolay bir şekilde e devlete giriş yapılabilir ve giriş sonrasında konuyla ilgili kolay bir şekilde bilgi alınabilir. https://www.turkiye.gov.tr/tapu-harc-sorgulama ile sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*