TC İLE SSK SORGULAMA


SSK kapsamında yer alan özel sektör veya kamu fark etmeden tüm kişilerin aynı husus içerisinde birden çok işlemleri sağlayabilmesine olanak sağlayan E-devlet sistemi içerisinde çeşitli hizmetleri sorgulayabilmek ve birçok acil ihtiyaçların E-devlet sistemi sayesinde şekillenmesini sağlayabilmek oldukça mümkün hale gelmiştir. Kişilerin çok fazla vakit kaybetmeden isteklerini anında yerine getirebilmelerine ilişkin yaptıkları çalışmalar E-devlet kapsamında daha kolay hale gelmiştir.

SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-hizmet olarak bilinen ve T.C vatandaşı olan herkesi ilgilendiren sistem tamamen şifre mantığı ile çalışmaktadır. Ki E-devlet şifresi sahibi olmayan kişilerin bu durumdan yararlanabilmesi mümkün olmayacağı gibi herhangi bir hizmet sorgulaması işlemi yapabilmesi de mümkün değildir. PTT şubelerinden anında takdim edilebilecek ilgili E-devlet şifresine sahip olan kişiler E-hizmet sorgulama işlemi için https://www.turkiye.gov.tr/hizmetler olan ilgili bağlantıya tıklamaları yeterli olacaktır.

 

İlgili sayfa içerisinde birçok sorgulama işlemlerini aynı süre içerisinde yapabilmeniz oldukça mümkündür. Sorgulama işlemi yapmak istediğiniz kuruma tıklamanız sonucunda ilgili ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alternatifine basmanız sonucunda gerekli olan T.C ve E-devlet şifresini girerek tüm işlemlerinizi online biçimde yapabilirsiniz.

SSK hizmet dökümü sorgulama işlemlerinde belirtilen adımların takip edilmesi yeterlidir. Bu sayede kişiler sigortaları ile ilgili tüm detayları öğrenebileceği bir ekrana ulaşacaktır. Ekran üzerinden yapılan seçimler ile birlikte kişilerin tüm işleri kolay bir hal aldığı gibi bu noktada herhangi bir sorun yaşanması da söz konusu değildir. Sadece üyeliğin olması yeterlidir. Hizmet ekranı ise https://www.turkiye.gov.tr/hizmetler sayfasından tüm hizmetlere erişim sağlanabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*