TC KİMLİK NO SORGULAMA


TC kimlik no ile ilgili işlemlerde online olarak sunulan hizmetler kişiler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Online olarak yapılan işlemler ile birlikte kişilerin ihtiyaçlarını karşılaması oldukça kolaydır ve bu konuda sizler de İnternet üzerinden işlem yapabilirsiniz. T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından online olarak sunulan hizmetler sayesinde kişilerin TC kimlik numarası ile ilgili tüm işlemleri yapılmakta ve ücretsiz bir şekilde ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

TC Kimlik No Sorgulaması Nasıl Yapılır?

TC kimlik no sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin öncelikli olarak aşağıda yer alan bağlantı üzerinden sorgulama sayfasına erişim sağlaması gerekmektedir. İlgili sayfaya giriş yapıldığında ise resimde görüldüğü gibi bir hizmet ekranı açılacaktır.

Bu hizmet ekranında TC kimlik no sorgulama işlemlerinde kimlik bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Tüm bilgilerin doğru bir şekilde girilmesinin ardından ise kişilerin TC kimlik no sorgulama işlemleri yapılmış olacaktır. TC kimlik no sorgulama sırasında bu kadar çok bilgi istenmesinin en önemli nedeni güvenliktir. Güvenliğin sağlanması ve TC kimlik no gibi önemli bilgilerin başka birisinin eline geçmesini önlemek adına TC kimlik no sorgulama işlemlerinde farklı ve fazla bilgiler istenmektedir. TC kimlik no sorgulama işlemlerini yapmak için https://tckimlik.nvi.gov.tr/TCKimlikNo/NufusaKayitYeriSorguModul.aspx bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

TC Kimlik No Doğrulama

TC kimlik no sorgulama işlemlerinin yanı sıra TC kimlik no doğrulama işlemleri de yapılabilmektedir. TC kimlik no doğrulama işlemleri ile elinizdeki mevcut kimlik numarasının doğrulaması gerçekleştirilebilmektedir. İlgili işlem için yine paylaşılan bağlantıyı kullanmalısınız. Bağlantı üzerinden TC kimlik no doğrulama ekranına erişim sağladığınızda resimde görüldüğü gibi bir ekran açılmaktadır.

Bu ekran üzerinden kolay bir şekilde TC kimlik no doğrulama yaparak durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Doğrulama işlemlerinde kullanılması gereken bağlantı ise şöyledir; https://tckimlik.nvi.gov.tr/TCKimlikNo/Dogrulama.aspx

Gerek TC kimlik no doğrulama gerekse de TC kimlik no sorgulama işlemlerinde belirtilen hizmet ekranlarını kullanmanız yeterli olacaktır. Ücretsiz bir şekilde yapılan sorgulama işlemleri ile birlikte ihtiyaçlarınızı karşılamanız, bilgi almanız ve durum kontrolü yapmanız oldukça kolaydır. Bu açıdan kişilerin TC kimlik no ile ilgili işlemlerinde sunulan resmi hizmetleri tercih etmesi yeterli olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*