TEDAVİ BİLGİLERİ SORGULAMA


Sosyal Güvenlik Kurumu sigortası bulunan kişilerin güvenceli bir şekilde sağlık hizmeti alması mümkün olduğundan dolayı kişilerin sağlık konusunda bilgi alabilmesi de online olarak hizmetler aracılığıyla sağlanmaktadır. Kişiler tedavi bilgileri sorgulama hizmetini kullanarak oldukları tedaviler hakkında detaylı bilgi alabilmektedir. Ekranda yer alan formun doldurulmasında hangi tarihler arasında tedavi olunduysa o tarihlerin seçilmesi gerekmektedir. E devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan tedavi bilgileri sorgulama hizmet ekranı resimdeki gibidir;

 

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin tedavi bilgileri sorgulama işlemlerini yapabilmesi için öncelikli olarak tarihlerinin belirlenmesi gerekmektedir. Formda yer alan tarih belirleme ekranında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tarih aralıklarının bir ayı geçmeyecek olmasıdır. Geçmişe dönük olarak dahi sorgulama yapılmak isterse 1 aylık süreler ile tedavi bilgileri sorgulama işlemleri yapılmalıdır.

Sorgulama sonrasında girilen tarihlerde tedavi kaydı varsa sistem tarafından kişilere Bu kayıtlar sunulmaktadır. Tedavi bilgileri sorgulama sonucunda kişilerin bilgi almak istediği tüm detaylar ekranda yer alacaktır. Böylece tedavi bilgileri ile ilgili detaylar öğrenilecek ve kişiler ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Tedavi bilgileri sorgulama işlemleri için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.  Hizmetlerin ücretsiz olması ilerleyen dönemlerde de kişilerin tekrar tekrar tedavi bilgileri sorgulama işlemlerini yapmasını ve bilgi almasını sağlamaktadır. Bu noktada unutulmaması gereken bir detay Sosyal Güvenlik Kurumu sigortasını kullanılarak tedavi hizmetlerinin alınmasıdır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*