TESCİL KAYDI SORGULAMA 4A – 4B – 4C


SSK kapsamında yer alan 4A, 4B ve 4C olan konseptler içerisinde tescil kaydı yaptırmak ve herhangi bir tescili sorgulamak isteyen kişilerin derhal E-devlet sistemini kullanması gerekmektedir. İlgili platform içerisinde yapılacak olan tescil sorgulamaları tamamen E-devlet şifresi mantığında çalışmaktadır. Bu sebeple E-devlet hizmetlerinden yararlanmak ve bahsi geçen 4A, 4B ve 4C grupları içerisinde tescil kaydı yaptırmak isteyen kişilerin muhakkak E-devlet sistemini kullanması gerekmektedir. Şifre sahibi olmayan kişilerin direk PTT şubelerinden şifre temin edebilmeleri mümkündür.

Tescil kaydı sorgulama ile kişiler sigortalarının aktif olup olmadığını öğrenebildiği gibi aynı zamanda kişilerin sigorta bilgilerini kontrol etmesi de mümkündür. Bu açıdan sadece tescil bilgisi için değil, kişiler sigorta bilgilerini kontrol etmek için de ilgili hizmetleri kullanabilmektedir. Bu konuda aşağıdaki sorgulama linklerini takip edebilirsiniz.

 

Her bir grup farklı konseptlerde hizmet verdiği gibi, kişilerin bu durumda en iyi sonucu alabilmeleri açısından doğru seçim yapacak olmaları oldukça önemlidir. Kişilere uygun olan grup içerisinde ki bağlantılara eriştikten sonra sayfada yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” olan kısmın tıklanması ve bu sebeple yeni bir sayfanın açılmasını sağlayarak E-devletin sizlerden talep edeceği T.C kimlik ve E-devlet şifre girme işlemlerini muhakkak sağlamış olmalısınız.

Tescil kaydı sorgulama işlemleri yapmak isteyen kişiler için sorgulama linkleri şöyledir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*