TESCİL KAYDI TESPİTİ


Kişilerin 4A, 4B ve 4C kapsamında yapabilecekleri tescil kaydı tespiti her birinden farklı olmaktadır. Kapsam içerisinde yer alan her bir grupların kendi prosedürleri tamamen farklıdır. Bu sebeple Tescil kaydı tespiti yapacak kişilerin öncelikle hangi sınıf içerisinde yapacaklarını bilmeleri gerekmektedir. İlgili grup seçimlerine binaen yapılacak olan her türlü tescil kaydı tespiti için muhakkak E devlet sistemini kullanmanız gerekmektedir. E devlet sistemini kullanmak isteyen kişilerin muhakkak PTT şubelerinden E devlet şifresi almaları gerekmektedir. Şifre sahibi olmayan kişilerin hiç bir şekilde işlem yapabilmeleri söz konusu olmayacaktır.

E devlet şifresi alan kişilerin;

4A tescil kaydı tespiti için; https://www.turkiye.gov.tr/4a-tescil-kaydi

4B tescil kaydı tespiti için; https://www.turkiye.gov.tr/4b-tescil-kaydi

4C tescil kaydı tespiti için; https://www.turkiye.gov.tr/4c-tescil-kaydi

Üzerinden giriş sağlayarak tescil kaydı tespiti yapabilmeleri mümkün olacaktır. İlgili sayfa birimlerinin açılmasından sonra karşınıza çıkacak olan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” butonuna tıklayarak yeni bir sayfa açılmasını sağlayarak ilgili taleplerin yani T.C kimlik ve E devlet şifresinin girilmesini sağlayarak E devlet sistemine giriş yapılmasını sağlayabilirsiniz. Tüm işlemler o alandan sonuçlanacaktır.

 

Belirtilen adresi üzerinden yapılacak tescil kaydı sorgulama işlemleri ile sigortaya dair tüm detaylar öğrenilmiş olacaktır. Bu açıdan kişilerin online olarak yapacakları işlemlerde Belirtilen bağlantıların takip edilmesi ve aynı zamanda üyelik ile sisteme giriş yapılması yeterlidir. Kişilerin istediğin zaman bilgi alabileceği e devlet mobil olarak da Kullanıma sonu olduğu için kişilerin mobil uygulamaları cihazlarına kurulması halinde bilgisayara gerek kalmadan cep telefonları üzerinden de bilgi alınabilmektedir. Bu açıdan ilgili seçeneği Sizlerde değerlendirerek Çok Kolay ve kısa süre içerisinde işlemlerinizi yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*