TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ ŞİKAYET SİSTEMİ


Firmaların ticari olarak kişilere mail ya da cep telefonlarına mesaj göndermesin yapılan son düzenlemeler ile birlikte yasaklanmıştır. Bu tür durumlarda firmaların tanıtımlarını ya da çeşitli reklamlarını mesaj olarak gönderebilmesi adına öncelikli olarak kullanıcılardan izin alması gerekmektedir.

Sektörlerde yaşanan pek çok olumsuz durum sonucunda konu ile ilgili yapılan bir şikâyet hattı sayesinde kişilerin yaşadığı mağduriyetleri şikayet olarak iletebilmesi ve bu tür sorunların yaşanmasını önleyebilmesi mümkündür. Bu doğrultuda oluşturulmuş ticari elektronik iletişim sistemi ile birlikte kişiler kendisine izinsiz bir şekilde mesaj atan firmaları şikayet etme hakkına sahip olmaktadır.

Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi Nasıl Kullanılır?

E devlet üzerinden sunulan bu hizmeti ile birlikte kişilerin istediği ve rahatsız olduğu firmaları şikâyet etme hakkı bulunurken bu imkândan sizler de yararlanabilirsiniz. Ticari elektronik iletişim sistemi üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin öncelikli olarak e devlet üyelik bilgilerini kullanması gerekmektedir. E devlet üyelik bilgileri üzerinden sistemin çalışması nedeniyle bu konuda öncelikli olarak kişilerin mutlaka üyelik girişi yapması gerekir. Üyeliği bulunmayan kişilerin ise herhangi bir şekilde işlem yapabilmesi mümkün olmayacaktır.

E devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapan kişiler ise ekranda yayınlanacak formu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır. Formun doldurulması sırasında kişilerin TC kimlik numarası gibi pek çok detayı şikayet ile birlikte iletilecektir. Aynı zamanda kişilerin şikayetinin kanıtlanabilir olması da çok önemlidir. E devlet aracılığı ile sunulan bir hizmet sayesinde ihtiyacı olan vatandaşlar hizmet ekranından yararlanarak bilgi sağlayabilmektedir. Online olarak sunulan bu hizmet sayesinde kişilerin herhangi bir sorun yaşaması ya da sürekli rahatsız edilmesi de mümkün olmayacaktır. Bu bakımdan mutlaka internet üzerinden sunulan hizmeti tercih ederek sizler de konuyla ilgili müracaatınızı yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/gtb-ticari-elektronik-ileti-sikayet-sistemi üzerinden yapabileceğiniz bu işlemler ile birlikte kolay bir şekilde şikayetinizi belirtilen bilgiler dahilinde sizler de iletebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*