TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK MAHALLE POLİSİ HİZMETİ


Türkiye genelinde toplum destekli polislik mahalle polisi hizmeti verilmeye başlanmıştır. Sunulan bu hizmetlerde vatandaşların bölgesinde sürekli görev alan bir polis memuru yer alırken vatandaşların bu polis memuru ile tanışması kaynaşması ve yaşanılan sorunlar hemen müdahale edilebilmesi amaçlanmaktadır.

Küçük yerlerde çok daha başarılı bir şekilde işleyen bu proje büyükşehirlerde kalabalık olması nedeniyle aksayabilmektedir. Vatandaşların sistem ile ilgili bilgi alabilmesi özellikle bölgesindeki hangi polisin görev yaptığını öğrenebilmesi amacıyla internet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanabilmektedir. İnternet üzerinden sunulan hizmetler de vatandaşların e devlet aracılığıyla toplum destekli polislik mahalle polisi hizmeti ekranını kullanması ve bu ekran üzerinden polis kimlik bilgilerine ulaşması gerekmektedir. E devlet üzerinden sunulan toplum destekli polislik mahalle polisi hizmeti resimde görüldüğü gibi;

 

Kişiler belirtilen adres üzerinden kolay bir şekilde sorgulama yaparak bölgelerinde görev yapan polisler hakkında bilgi alma şansına sahip çıkmak ve bu açıdan gerektiği zamanlarda polisle ulaşmakta oldukça kolay. E devlet aracılığıyla sunulan hizmetin en önemli amacı vatandaş toplum destekli polislik mahalle polisi hizmetini benimsemesi ve bu hizmetten yararlanmasıdır. Sizler de sunulan hizmetler dahilinde belirtilen adımları takip edebilir ve kolay bir şekilde işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Kişilerin internet üzerinden E devlet aracılığıyla sunulan hizmetten yararlanmak isteyenlerin https://www.turkiye.gov.tr/mahalle-polisi bağlantısını kullanması gerekirken bağlantı üzerinden bilgi alınabilmesi adına mutlaka önceden üyelik girişinin yapılması gerekmektedir. Üyelik girişi yapıldıktan sonra hizmetten bilgi almak mümkündür. Fakat kişilerin üyelik girişi yapmaması halinde herhangi bir sorun yaşanmayacağı gibi kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması da mümkün kılınacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*