TÜKETİCİ PORTALİ – TÜKETİCİ ŞİKAYETİ UYGULAMASI


Tüketiciler için sunulan hizmetlerden vatandaşlarının yaşadığı sorunları şikayet edebilmesi adına internet üzerinden özel bir uygulama geliştirilmiştir.  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygulama hazırlandığı gibi yine e devlet üzerinden aynı bakanlık tarafından hizmet kullanıma sunulmuştur.

Bu hizmet ekranı üzerinden bilgi almak isteyen kişilerin yapması gereken işlem öncelikli olarak e devlet üyelik bilgilerini sisteme girmektir. E devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapan kişiler giriş bilgilerinin ardından hizmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde bilgi alabilir.

Tüketici Portali – Tüketici Şikayeti Uygulaması Giriş

Tüketici portalı üzerinden yapılacak şikayetler gerekli kurumlar tarafından incelenecek ve kişilerin şikayetleri böylece iletilmiş olacaktır. Aynı zamanda yaşanan mağduriyet gibi durumlarda da kişilerle iletişime geçilerek gerekli imkanlar sunulacaktır. Kişiler tarafından yapılacak işlemlerde kullanılması gereken hizmeti ekranı şöyledir;

Bu hizmet ekranı üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin ise mutlaka https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi bağlantı adresi üzerinden e devlet hizmet ekranına erişim sağlaması gerekmektedir. Giriş yapıldığında kişilerin üyelik bilgileri ile sisteme erişim sağlanması çok önemlidir. E devlet giriş bilgileri ile sisteme giriş yapılmazsa kişilerin herhangi bir şekilde bilgi alabilmesi de mümkün olmayacaktır. E devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapıldığında kolay bir şekilde hizmet ekranı üzerinden iletişim kurmak ve şikayet ile ilgili bildirimler yapmak mümkündür.

E devlet aracılığıyla sunulan hizmetlerde vatandaşların bilgi alabilmesi adına tüm hizmetler kolay bir ara yüzü ile oluşturulmuş ve böylece vatandaşların hizmetler üzerinden işlem yaparken herhangi bir zorluk yaşamaması amaçlanmıştır. Bu açıdan belirtilen bilgiler dahilinde sizler de çok kolay bir şekilde hizmetler üzerinden bilgi alabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*