TÜVTURK MOBİL MUAYENE İSTASYON BİLGİSİ SORGULAMA


Türkiye’deki araç muayene yerleri ile ilgili yetkili kurum TÜVTÜRK olduğu için kişilerin araç ve muayeneleri ile ilgili desteği yine TÜVTÜRK üzerinden alması gerekmektedir. TÜVTÜRK aracılığıyla yapılacak işlemler arasında TÜVTÜRK mobil muayene istasyon bilgisi sorgulama da bulunmaktadır.

TÜVTÜRK internet sitesi üzerinden kullanıma sunulan bu sorgulama hizmeti sayesinde mobil istasyonların nerede hizmet verdiğini öğrenmek oldukça kolaydır. Özellikle TÜVTÜRK istasyonu bulunmayan ve istasyonlara uzak noktalarda olan kişilerin araçlarını muayene ettirebilmesi amacıyla mobil istasyonlar hizmet vermektedir. Bu tür durumda ki kişiler mobil istasyonların ne zaman hizmet vereceğini öğrenerek araçlarını muayene ettirme fırsatı elde edebilmektedir. Üstelik herhangi bir ek ücret olmadan internet üzerinden yapacağınız sorgulama ile mobil istasyonu ne zaman bölgenize geleceğini öğrenebilir ve o gün için Online olarak TÜVTÜRK üzerinden randevu alabilirsiniz. Muayene işlemleri randevusuz yapılmadı için mobil istasyonlarda da randevu sistemi geçerlidir. Araçlarınız için TÜVTÜRK mobil muayene istasyon bilgisi sorgulama işlemlerini yapmak istiyorsanız aşağıdaki hizmet ekranından yararlanabilirsiniz;

 

http://www.tuvturk.com.tr/gezici-istasyon-ziyaret-programi.aspx adresini kullanarak sizler de belirtilen sorgulama ekranına erişim sağlayabilirsiniz. Sorgulama ekranına giriş yapıldığında kişilerin TÜVTÜRK mobil muayene istasyon bilgisi sorgulamasını yapabilmesi adına ilk olarak il seçimini yapması gerekmektedir. İl seçimi yapıldıktan sonra ise tarih seçilerek o tarihlerde hangi istasyonunun nerelerde hizmet verdiğini öğrenmek kolay olacaktır.

Ücretsiz bir şekilde sunulan bu hizmet sayesinde Sizler de mobil istasyonları hakkında İstediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz. Araçların muayene işlemleri yapılmak zorundadır ve muayene olmayan bir aracın trafiğe çıkması hem yasak hem de güvensizdir. Bu nedenle araçlarınızın muayene zamanı geldiğinde mutlaka sizler de TÜVTÜRK istasyonlarında giderek araçlarınızı muayene ettirmelisiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*