UDH BAKANLIĞI BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak ve özellikle bakanlık üzerinden bilgi almak isteyen kişi bu konuda bilgi edinme başvurusu yapması gerekmektedir. Bilgi edinme başvurusu yapıldıktan sonra konuyla ilgili ihtiyaç duyulan detaylar bakanlığa yazılı olarak iletilecektir. Bu detayların iletilmesinin ardından bakanlık tarafından yapılacak araştırmalar ve incelemeler neticesinde kişilere gerekli bilgiler sunulacaktır. Bu bakımdan bakanlık ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin başvuru yapması yeterli olacaktır.

UDH Bakanlığı Bilgi Edinme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapılacak başvurularda e devlet üzerinden sunulan hizmet ekranları kullanılabilir. Hizmet ekranları üzerinden yapılacak işlemlerde kişilerin bütün detayları aktarması gerekirken online olarak kolay bir şekilde ihtiyaçların giderilmesi mümkün olacaktır.

Kısaca UDH olarak tanımlanan Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanlığı için kişilerin e devlet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanması yeterli olacaktır. hizmet ekranları aracılığıyla kişilerin ihtiyaçlarının giderilebilmesi mümkün olurken e devlet üzerinden bu işlemler ücretsiz olarak gerçekleşmektedir. Bu bakımdan kişilerin e devlet üzerinden de hem UDH Bakanlığı Bilgi Edinme başvurusunu yapması yeterli olacak hem de böylece kolay bir şekilde başvuru ulaştırılacaktır. Başvuruda kişilerin bilgi alabileceği resmi iletişim bilgileri de girileceğinden dolayı başvuru ile ilgili takip işlemleri de kolay bir şekilde yapılabilir.

Resimde görülen hizmet ekranı bilgi edinme başvurusu ekranıdır ve sizler de bu konuda bilgi almak için resimde görülen hizmet ekranından yararlanmanız gerekmektedir. E devlet üzerinden sunulan bu hizmeti ekranına erişim sağlamak isteyen kişilere paylaşılan bağlantıyı kullanması yeterli olacaktır. Bağlantı aracılığıyla kolay bir şekilde bilgi almak mümkün olurken kişiler ücretsiz bir şekilde bakanlık üzerinden bilgi edinme başvurusu ileterek ihtiyaçlarını giderebilecek.

https://www.turkiye.gov.tr/ulastirma-bilgi-edinme adresi üzerinden sorgulama yapılması yeterli olacak ve bilgi alınabilecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*