ÜRETİCİ SORGULAMA


Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetler sayesinde vatandaşlar üretici olarak sisteme kayıt edilmekte ve işlemlerini üretici olarak sürdürebilmektedir. Özellikle sürekli üretim yapan ve bu ürettiği ürünleri çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne veren kişiler bu konuda online olarak da bilgi alabilme şansına sahip. Üreticisi sorgulama sayesinde kişilerin güncel bilgilerini kontrol edebilmesi amaçlandığı gibi bu işlemlerin yapılabilmesi amacıyla e devlet üzerinden Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Tarafından hizmetleri sunulmaktadır. E devlet üzerinden sunulan bu hizmetlerde vatandaşların yer alması gereken hizmet ekranı şöyledir;

 

https://www.turkiye.gov.tr/caykur-uretici-bul bağlantısı üzerinden yapılacak işlemler sayesinde kişiler kolay bir şekilde üretici durumları ile ilgili bilgi alabilmektedir. Resimde görüldüğü üzere kişilerin bilgi alabilmesi adına mutlaka öncelikli olarak ve devlet üyeliği ile sisteme giriş yapması gerekmektedir.

E devlet üyeliği olmayan üreticilerin herhangi bir şekilde üretici bilgisine ulaşabilmesi mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapan kişiler bu işlemler sonrasında üyelik bilgilerini sorgulayabilmesi adına sorgulama yaptıktan sonra herhangi bir bilgiye ulaşması söz konusudur. Bu tür durumlarda kişilerin internet üzerinden yapabilecek bir işlem olmadığı gibi mutlaka kurumlara müracaat edilmesi ve durumu hakkında kurum kayıtları üzerinden sorgulamanın yapılması gerekmektedir.

Üretici sorgulama hizmetine sunulması kişilerin kendi bilgilerini kontrol etmesi adına büyük bir kolaylık sağlamış durumdadır. Siz de sunulan bağlantı üzerinden e devlet aracılığıyla kolay bir şekilde sorgulama yapabilir ve bilgi alabilirsiniz.

E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde ücret ödenmesine gerek kalmadığı gibi vatandaşlar kolay bir şekilde bedelsiz olarak bilgilerini kontrol etme, takip etme imkanına sahiptir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*