UYAP PORTALI BARO GİRİŞİ


UYAP portalı farklı giriş ekranlarından oluşmaktadır. Kişilerin üyelik türüne göre bu giriş ekranlarında uygun olanı seçmesi gerekirken vatandaşların işlerinin kolaylaştırılması adına hizmetler aynı zamanda e devlet üzerinden sunulmaya başlanmıştır. E devlet aracılığıyla sunulan hizmetlerden kişilerin yararlanabileceği giriş ekranlarından bir tanesi de BARO’lar içindir. UYAP Portalı BARO girişi bölümünden sadece BARO olarak kayıtlı üyelik bilgileri ile sistemi erişim sağlanabilmektedir.

BARO’lar için özel olarak oluşturulan üyelikler sayesinde sistem üzerinden çeşitli işlemler yapılabilmekte ve resmi gönderiler gerçekleştirilebilmektedir. E devlet üzerinden işlem yapacak ve UYAP portalı BARO girişini kullanacak kişilerin yararlanacağı ekran şöyledir;

 

Resimde görüldüğü üzere kişilerin giriş yapması gereken ekranda üyelik bilgileri istenmektedir. Üyelik bilgileri ile sisteme erişim sağlanmasının ardından sistem tarafından mahkeme ile ilgili yönetimin sağlanması gerçekleştirilecektir. BARO paneli özel hizmetler için oluşturulmuş hizmetlerden oluşmaktadır. Site üzerinden yapılacak seçimler ile birlikte kişiler kolay bir şekilde BARO olarak yapması gereken işlemler yaparak resmi sorumlulukları yerine getirebilmektedir. UYAP Portalı BARO girişi için e devleti tercih eden kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir detay sadece üyelik bilgisini olmasının yeterli olmadığıdır. UYAP Portalı BARO girişi bölümünde kişilerin mobil imza ya da elektronik imza teknolojilerinden birisine kullanılması zorunludur. İlgili hizmetleri kullanılamayacak olunması halinde ise kişilerin herhangi bir şekilde e devlet üzerinden UYAP Portalı BARO girişi yapabilmesi mümkün olmayacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*